Dovolená u moře Dovolená u moře
Aktivní dovolená Aktivní dovolená
Zážitky Zážitky
Poznávání Poznávání
Napište nám

V případě, že potřebujete více informací o některém z nabízených zájezdů nebo máte zájem o destinaci, kterou jste v naší nabídce nenašli, zanechte nám na sebe kontakt a my se Vám ozveme!

Jméno a příjmení
Váš Telefon
Váš E-mail
Chci informace o

Dovolená Alanya, Turecko, ceny od 6 490 Kč.

Detail destinace

Alanya Turecko - transparent

Nabízíme 194 ubytovacích kapacit za cenu 6 490 Kč - 250 490 Kč.

Počasí:

Dnes Počasí v Alanya - transparent 26° C Zítra Počasí v Alanya - transparent 24 - 26° C22.6. Počasí v Alanya - transparent 23 - 26° C
23.6. Počasí v Alanya - transparent 23 - 27° C24.6. Počasí v Alanya - transparent 24 - 27° C25.6. Počasí v Alanya - transparent 25 - 28° C
26.6. Počasí v Alanya - transparent 25 - 28° C27.6. Počasí v Alanya - transparent 25 - 28° C28.6. Počasí v Alanya - transparent 26 - 30° C
Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and the NRK

Destinace:

 

Základní informace:   Alanya je menší malebné letovisko, ležící cca 130 km východně od města Antalya, na pobřeží středozemního moře. Rozkládá se na zalesněných kopcích a stejnojmenném poloostrově v čele s mohutnou pevností jako dominantou města. Turisté, kteří ji navštěvují se soustředí do městského centra, kde se kromě bazaru nachází mnoho restaurací, kaváren, hospůdek, barů, klubů, diskoték, obchůdků, butiků a mnoho dalších služeb pro strávení té pravé dovolené. Hlavním turistickým lákadlem jsou dvě městské pláže (z nichž jedna - Kleopatřina je označena Modrou vlajkou kvality), ideální pro potápění a provozování vodních sportů. Alanya je oblíbena také díky dobré dopravni obslužnosti, za jejíž pomoci můžete prozkoumat tajemné vnitrozemí i sousední střediska. Tuto oblast doporučujeme všem kategoriím zákazníků, hlavně však vášnivým potápěčům a milovníkům orientální historie a kultury.
     
Pláže:   Celé pobřeží kolem Alanye lemuje celkem asi 70 kilometrů písečných pláží se světlým hrubším pískem. Alanya se může také pochlubit nejkrásnější pláží v Turecku a možná i v celém Středomoří. Tato krásná pláž je zasvěcena egyptské královně Kleopatře, která zde údajně pobývala. Cleopatra Beach s celkovou délkou 2 kilometry je nejrušnější pláží ve městě. Najdete tu lehátka se slunečníky (za poplatek cca 7-9€/den/set; hotelové recepce prodávají premanentky za cca 5€/den/set), sprchy, toalety, nabídku vodních sportů a možnosti občerstvení. Po pláži občas chodí i mobilní prodejci výletů, plážového vybavení i občerstvení. Na koupání tuto pláž však doporučujeme navštívit spíše zdatnějším plavcům. Slabší plavci by totiž nemohli dostatečně využít téměř pohádkové možnosti k potápění, již nedaleko od břehů a pořídit si tak jedinečné fotografie ze života pod hladinou. Stejně tak je na tom i Keykubátova pláž, která je od Cleopatra Beach oddělena právě poloostrovem, na kterém stojí pevnost. Vstup do vody je zde poněkud pozvolnější a to díky betonovým plátům. Doporučujeme ovšem zde boty do vody. Klidnější hladina i pozvolný vstup do vody naleznete spíše na okrajích letoviska. Mořské vody jsou ovšem čisté po celé délce pobřeží města Alanya.
     
Transfer z letiště:   Nejbližší mezinárodní letiště se nachází v Antalyi. Antalyjské mezinárodní letiště Havalimani (AYT) leží cca 120 kilometrů západně od střediska Alanye. Transfer do hotelu v Alanyi trvá cca 2,5 hodiny. Pokud zrovna necestujete s cestovní kanceláří, lze tuto cestu absolvovat za cca 2 hodiny buď linkovým autobusem (za cenu cca 50 - 60€) anebo za 90 minut taxíkem (za cenu cca 120 - 130 €). Na letiště v Antalyi létají letecké společnosti z většiny západoevropských zemí, ze severní Afriky a západní Asie.
     
Možnosti zábavy:   V celé Alanyi se nachází stovky bufetů a restaurací, kaváren a barů - některé z nich nabízí jeden den v týdnu folklórní večer s hudbou a tancem. Většina těchto zařízení mívá otevřeno od 09:00 do 02:00 hodin ráno. Mladší generace pak bude zajisté zajímat síť vyhlášených zdejších diskoték, kde párty, obohacená různými světelnými efekty a speciálními vystoupeními, trvá až do brzkých ranních hodin. Ženy pak jistě ocení síť 3 moderních nákupních center - ALANYUM, KIPA a METRO s otevírací dobou 08:00/10:00 - 22:00 hodin. Všechny jsou kvalitou srovnatelné s těmi západoevropskými a nabízejí butiky světoznámých značek. Možnosti nákupu též nabízí páteční bazar v centru města se všelijakými druhy orientálního zboží. Pokud se Vám zasteskne po moři, lze si na všech rušnějších plážích užívat vodních sportů (vodní lyže, parasailling, windsurfing, jízda na banánu, atp.). Pobřeží Alanye je jako stvořené pro potápění. Nachází se totiž zde značné množství vraků starých lodí (ještě z dob pirátů) a navíc jsou zde k dispozici jeskyně, jež ukrývají různé podmořské zajímavosti. V případě individuálního potápění doporučujeme prozkoumat podmořské okolí poloostrova s pevností. Možnost vyžití nabízí ale i přístav s mnoha pitoreskními domečky, obchůdky a hospůdkami. Nezapomenutelný zažitek je pronajmout si zde loďku a zařídit si nejen okružní plavbu, ale i zastávku na volném moři ke koupání. Nebo také využijte nabídku majitelů výletních lodí a vydejte se kolem pobřeží objevovat skrytá, jinak nepřístupná místa. Poté vyzkoušejte místní gastronomii a na palubě si s ostatními zatancujte v rytmech středomořských hitů. Chcete-li však strávit nějaký čas i poznáváním, tak zajisté bude pro Vás jsnou volbou nedaleké letovisko Side - místo, kudy prošla římská, řecká civilizace, jež za sebou zanechala mnoho impozantních staveb.
     
Co nevynechat:   Ačkoliv je Alanya menším městem, naleznete zde díky její bohaté historii mnoho památek. Takovou hlavní dominantou celé oblasti je stará pevnost s tlustými, 6,5 km dlouhými hradbami. Tyto zdi obepínají celý, 250 m vysoký, skalnatý poloostrov, odkud je nádherný výhled na město a moře. Doporučujeme si sem udělat procházku v podvečer - pozorování západu slunce z tohoto místa je zážitkem vskutku nezapomenutelným. V rámci celého obranného komplexu lze nalézt až 83 věží a 140 bašt. Tato mohutná stavba byla dodělána roku 1230, za vlády sultána Alaaddina Keykubata, jež zde měl zimní palác. Nahradila tak trosky staré pirátské pevnosti. Samotné nitro onoho poloostrova s pevností ukrývá polozatopenou "Pirátskou" jeskyni, k níž se váže pověra o tajné chodbě, kterou piráti nosili do své skrýše poklad. Mořská voda zde hýří všemi odstíny modré a tyrkysové a skoro žádný turista neodolá tomu, se zde vykoupat. Západní část poloostrova ukrývá neméně známou jeskyni Damlataş, objevenou roku 1948 při stavbě přístavu. Zdejší barevné stalagmity a stalaktity se tu tvořili skoro 15 000 let. Návštěvu tohoto místa doporučujeme hlavně astmatikům a alergikům, jelikož jeskyně má léčivé účinky a to hlavně kvůli mírné radioaktivitě, stálé teplotě (23°C) a vysoké vlhkosti (až 98%). Za zmínku též stojí ještě dva nedaleké jeskynní komplexy. První z nich je Jeskyně milenců (dle staré pověsti se zde se svou milovanou dívkou urkrýval sám sultánův syn, aby uchránil dívku i sebe hrozného osudu v době, kdy ho chtěl jeho otec násilím provdat za jinou ženu a jeho milá by tak došla děsivého konce...) a Fosforeskující jeskyně. Ze své prohlídky města také rozhodně nevynechejte přístav v čele s Červenou věží. Jedná se o budovu osmiúhelníkového půdorysu, postavenou z červených cihel. Tato pamětihodnost je symbolem města. V roce 1226 ji postavil seldžucký stavitel Ebu Ali Rehç el Kattani.
     
Místní doprava:   Možností, jak se pohybovat po Alanyi samotné i jejím okolí je hned několik. Asi nejčastěji využívaným, nejlevnějším a nejjednodušším dopravním prostředkem je místní městský autobus, zvaný "dolmus" (čtěte dolmuš), jež projíždí po hlavní silnici až do centra města. Zde končí na malém autobusovém nádraží dolmusů (dolmus otogar) hned u centra, přpadně Vás může ještě vysadit u pátečního bazaru, či dokonce na hlavní třídě v centru. Dolmusy jezdí od 07:00 do 23:00 hodin a nemají žádný jízdní řád. Pro zastavení vozidla stačí stát na jedné ze zastávek, které jsou roztroušeny pravidelně po 200 metrech na hlavní silnici. Cena jízdného se pohybuje kolem 0,60€ - doporučujeme mít připravené drobné. Při cestování mimo město lze využít linkových autobusů, které z místního autobusového nádraží obstarávají přepravu do okolních středisek, Antalye, Ankary, Istanbulu a dalších větších tureckých měst. Cena jízdného se pohybuje od 2€ výše - dle délky jízdy. Autobusy jsou klimatizované a projíždí velmi zajímavými lokalitami, kam se během fakultativních výletů nedostanete. Jedná se o ideální způsob, jak obohatit Vaší dovolenou. Pro přesun po městě i mimo něj slouží i taxíky. S taxikáři si hned domluvte cenu (je to zkrátka nepsané pravidlo). Cena jízdého se pohybuje od 1€ výše za 1 km, v noci se pak cena vyšplhá až na 3€ za kilometr. Na žlutá auta narazíte v centru skoro vždy. Pokud ne, prohledejte kmeny stromů nebo sloupy pouličního osvětlení. Na nich by mel být připevněn zvonek. Po zazvonění se taxík přemístí k Vaší pozici.
     
Obrázky:  
     
   
     
   
     
   
     
   
     
Video:   Prezentace Alanye
    Videoprezentace fotografií z Alanye
    Noční život v Alanyi
    Pláž Kleopatra
    Německá prezentace Alanye
     
Odkazy:   www.alanya.bel.tr/translationEN/ - oficiální stránky města v angličtině
    www.alanya.tv/en/ - turistické stránky o Alanyii v angličtině
    www.alanya.com.tr/en - turistické stránky o Alanyii s užitečnmi odkazy v AJ
    www.alanyaseaport.com/ - Alanyjský přístav
    www.alanyaforum.com - fórum o Alanyii, kde se můžete poradit s cestovateli

Výsledky hledání
LM
FM
Turecko » Turecká riviéra » Alanya Caligo starstarstar
Apartmány
letecky
Praha, Brno, Ostrava
Snídaně, Polopenze
Hodnocení:
3,9 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
100 mVzdálenost od moře
 • Klimatizace
 • Bazén venkovní
Datum Délka Strava Doprava Cena
 21.6.2018 4 dny Snídaně leteckyleteckyPraha 6 490 Kč LM Detail
 21.6.2018 4 dny Polopenze leteckyleteckyPraha 6 790 Kč LM Detail
 21.6.2018 5 dní Snídaně leteckyleteckyPraha 6 790 Kč LM Detail
LM
FM
Turecko » Turecká riviéra » Alanya » Kleopatra Kleopatra Celine starstarstar
Hotel
letecky
Praha, Brno, Ostrava, Pardubice
All inclusive
Hodnocení:
5,5 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
50 mVzdálenost od moře
 • Klimatizace
 • Bazén venkovní
 • WiFi
Datum Délka Strava Doprava Cena
 21.6.2018 4 dny All inclusive leteckyleteckyPraha 6 790 Kč LM Detail
 21.6.2018 5 dní All inclusive leteckyleteckyPraha 7 190 Kč LM Detail
 21.6.2018 7 dní All inclusive leteckyleteckyPraha 7 990 Kč LM Detail
LM
FM
Turecko » Turecká riviéra » Alanya » Kleopatra Melissa starstarstar
Hotel
letecky
Praha, Brno, Ostrava, Katovice
All inclusive
Hodnocení:
3,9 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
50 mVzdálenost od moře
 • Klimatizace
 • Bazén venkovní
 • Vhodné pro děti
 • Wellness
Datum Délka Strava Doprava Cena
 21.6.2018 4 dny All inclusive leteckyleteckyPraha 6 790 Kč LM Detail
 21.6.2018 5 dní All inclusive leteckyleteckyPraha 7 090 Kč LM Detail
 21.6.2018 7 dní All inclusive leteckyleteckyPraha 7 790 Kč LM Detail
LM
Turecko » Turecká riviéra » Alanya Elite Orkide starstarstar
Hotel
letecky
Praha, Brno, Ostrava, Vídeň
All inclusive
Hodnocení:
5,5 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
700 mVzdálenost od moře
 • Klimatizace
 • Bazén vnitřní
 • Bazén venkovní
 • WiFi
 • Wellness
 • Sportovni aktivity
Datum Délka Strava Doprava Cena
 21.6.2018 8 dní All inclusive leteckyleteckyBrno 6 980 Kč LM Detail
 21.6.2018 8 dní All inclusive leteckyleteckyOstrava 6 980 Kč LM Detail
 22.6.2018 8 dní All inclusive leteckyleteckyPraha 6 980 Kč LM Detail
LM
Turecko » Turecká riviéra » Alanya » Mahmutlar Ideal Beach starstarstarstar
Hotel
letecky
Praha, Brno, Ostrava
All inclusive
Hodnocení:
4,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
50 mVzdálenost od moře
 • Klimatizace
 • Bazén venkovní
 • WiFi
 • Vhodné pro děti
 • Wellness
 • Sportovni aktivity
Datum Délka Strava Doprava Cena
 21.6.2018 8 dní All inclusive leteckyleteckyBrno 6 980 Kč LM Detail
 21.6.2018 8 dní All inclusive leteckyleteckyOstrava 6 980 Kč LM Detail
 22.6.2018 8 dní All inclusive leteckyleteckyPraha 6 980 Kč LM Detail
LM
Turecko » Turecká riviéra » Alanya » Kleopatra Balik starstarstar
Hotel
letecky
Praha, Brno, Ostrava, Pardubice, Bratislava, Košice
All inclusive
Hodnocení:
4,7 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
50 mVzdálenost od moře
 • Klimatizace
 • Bazén venkovní
 • WiFi
 • Wellness
Datum Délka Strava Doprava Cena
Načítám ... 22.6.2018 12 dní All inclusive leteckyleteckyKošice 6 990 Kč LM Detail
Načítám ... 22.6.2018 12 dní All inclusive leteckyleteckyBratislava 6 990 Kč LM Detail
Načítám ... 22.6.2018 12 dní All inclusive -- 6 990 Kč LM Detail
LM
FM
Turecko » Turecká riviéra » Alanya » Konakli Caretta Relax starstarstarstar
Hotel
letecky
Praha, Brno, Ostrava
All inclusive
Hodnocení:
4,9 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
300 mVzdálenost od moře
 • Klimatizace
 • Bazén vnitřní
 • Bazén venkovní
 • WiFi
 • Vhodné pro děti
 • Wellness
 • Tobogány
 • Sportovni aktivity
Datum Délka Strava Doprava Cena
 21.6.2018 4 dny All inclusive leteckyleteckyPraha 7 290 Kč LM Detail
 21.6.2018 5 dní All inclusive leteckyleteckyPraha 7 990 Kč LM Detail
Načítám ... 21.6.2018 8 dní All inclusive leteckyleteckyPraha 8 990 Kč LM Detail
LM
FM
Turecko » Turecká riviéra » Alanya » Konakli Club Turtas starstarstarstar
Hotel
letecky
Praha, Brno, Ostrava, Katovice
All inclusive
Hodnocení:
5,4 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
0 mVzdálenost od moře
 • Klimatizace
 • Přímo na pláži
 • Bazén venkovní
 • WiFi
 • Vhodné pro děti
 • Wellness
 • Tobogány
 • Sportovni aktivity
Datum Délka Strava Doprava Cena
 21.6.2018 4 dny All inclusive leteckyleteckyPraha 7 390 Kč LM Detail
 21.6.2018 5 dní All inclusive leteckyleteckyPraha 7 990 Kč LM Detail
 20.10.2018 8 dní All inclusive leteckyleteckyPraha 11 790 Kč FM Detail
LM
FM
Turecko » Turecká riviéra » Alanya » Konakli Insula Resort & Spa starstarstarstarstar
Hotel
letecky
Praha, Brno, Ostrava
Ultra all inclusive
Hodnocení:
4,9 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
0 mVzdálenost od moře
 • Klimatizace
 • Přímo na pláži
 • Bazén vnitřní
 • Bazén venkovní
 • WiFi
 • Vhodné pro děti
 • Wellness
 • Tobogány
 • Sportovni aktivity
Datum Délka Strava Doprava Cena
 21.6.2018 4 dny Ultra all inclusive leteckyleteckyPraha 7 490 Kč LM Detail
 21.6.2018 5 dní Ultra all inclusive leteckyleteckyPraha 8 190 Kč LM Detail
 21.6.2018 7 dní Ultra all inclusive leteckyleteckyPraha 9 390 Kč LM Detail
LM
FM
Turecko » Turecká riviéra » Alanya Gardenia Hotel starstarstarstar
Hotel
letecky
Praha, Brno, Ostrava, Bratislava, Katovice
Polopenze, All inclusive
Hodnocení:
5,1 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
100 mVzdálenost od moře
 • Klimatizace
 • Bazén venkovní
 • WiFi
 • Vhodné pro děti
 • Wellness
 • Tobogány
 • Sportovni aktivity
Datum Délka Strava Doprava Cena
 21.6.2018 4 dny Polopenze leteckyleteckyPraha 7 790 Kč LM Detail
 21.6.2018 5 dní Polopenze leteckyleteckyPraha 8 390 Kč LM Detail
 21.6.2018 4 dny All inclusive leteckyleteckyPraha 8 590 Kč LM Detail
LM
Turecko » Turecká riviéra » Alanya Güngör Suit starstarstar
Hotel
letecky
Praha, Brno, Ostrava, Pardubice
All inclusive
Hodnocení:
3,4 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
50 mVzdálenost od moře
 • Klimatizace
 • Bazén venkovní
 • WiFi
 • Sportovni aktivity
Datum Délka Strava Doprava Cena
 21.6.2018 8 dní All inclusive leteckyleteckyPraha 7 990 Kč LM Detail
 25.6.2018 8 dní All inclusive leteckyleteckyPraha 8 890 Kč LM Detail
 21.6.2018 11 dní All inclusive leteckyleteckyOstrava 9 990 Kč LM Detail
LM
FM
Turecko » Turecká riviéra » Alanya » Konakli Club Dizalya starstarstarstar
Hotel
letecky
Praha, Brno, Ostrava
All inclusive
Hodnocení:
5,4 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
0 mVzdálenost od moře
 • Klimatizace
 • Přímo na pláži
 • Bazén venkovní
 • WiFi
 • Vhodné pro děti
 • Tobogány
 • Sportovni aktivity
Datum Délka Strava Doprava Cena
 21.6.2018 4 dny All inclusive leteckyleteckyPraha 8 190 Kč LM Detail
 21.6.2018 5 dní All inclusive leteckyleteckyPraha 9 090 Kč LM Detail
 21.6.2018 7 dní All inclusive leteckyleteckyPraha 10 790 Kč LM Detail
LM
Turecko » Turecká riviéra » Alanya » Kleopatra Kleopatra Fatih starstarstar
Hotel
letecky
Praha, Brno, Ostrava
All inclusive
Hodnocení:
5,2 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
150 mVzdálenost od moře
 • Klimatizace
 • Bazén vnitřní
 • Bazén venkovní
 • WiFi
 • Vhodné pro děti
 • Wellness
 • Sportovni aktivity
Datum Délka Strava Doprava Cena
Načítám ... 21.6.2018 8 dní All inclusive leteckyleteckyPraha 8 390 Kč LM Detail
Načítám ... 21.6.2018 8 dní All inclusive leteckyleteckyBrno 9 590 Kč LM Detail
Načítám ... 21.6.2018 12 dní All inclusive leteckyleteckyBrno 9 790 Kč LM Detail
LM
Turecko » Turecká riviéra » Alanya Ergun starstarstar
Hotel
letecky
Praha, Brno, Ostrava, Pardubice, Bratislava, Košice
Polopenze
Hodnocení:
5,1 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
450 mVzdálenost od moře
 • Klimatizace
 • Bazén venkovní
 • WiFi
Datum Délka Strava Doprava Cena
Načítám ... 31.5.2019 8 dní Polopenze leteckyleteckyPraha 8 390 Kč Detail
Načítám ... 31.5.2019 8 dní Polopenze leteckyleteckyOstrava 8 390 Kč Detail
Načítám ... 31.5.2019 8 dní Polopenze leteckyleteckyBrno 8 390 Kč Detail
LM
Turecko » Turecká riviéra » Alanya » Mahmutlar Grand Santana starstarstarstar
Hotel
letecky
Praha, Brno, Ostrava
All inclusive
Hodnocení:
4,5 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
50 mVzdálenost od moře
 • Klimatizace
 • Bazén venkovní
 • WiFi
 • Vhodné pro děti
 • Wellness
 • Tobogány
 • Sportovni aktivity
Datum Délka Strava Doprava Cena
Načítám ... 21.6.2018 8 dní All inclusive leteckyleteckyPraha 8 490 Kč LM Detail
Načítám ... 21.6.2018 8 dní All inclusive leteckyleteckyBrno 9 690 Kč LM Detail
Načítám ... 21.6.2018 12 dní All inclusive leteckyleteckyBrno 9 890 Kč LM Detail

další nabídky >