Dovolená u moře Dovolená u moře
Aktivní dovolená Aktivní dovolená
Zážitky Zážitky
Poznávání Poznávání
Napište nám

V případě, že potřebujete více informací o některém z nabízených zájezdů nebo máte zájem o destinaci, kterou jste v naší nabídce nenašli, zanechte nám na sebe kontakt a my se Vám ozveme!

Jméno a příjmení
Váš Telefon
Váš E-mail
Chci informace o

Dovolená Bizerta, Tunisko, ceny od 11 190 Kč.

Detail destinace

Bizerta Tunisko - transparent

Nabízíme 1 ubytovacích kapacit za cenu 11 190 Kč - 14 090 Kč.

Počasí:

Dnes Počasí v Bizerta - transparent 23° C Zítra Počasí v Bizerta - transparent 20 - 24° C22.6. Počasí v Bizerta - transparent 22 - 24° C
23.6. Počasí v Bizerta - transparent 22 - 25° C24.6. Počasí v Bizerta - transparent 22 - 24° C25.6. Počasí v Bizerta - transparent 22 - 23° C
26.6. Počasí v Bizerta - transparent 22 - 23° C27.6. Počasí v Bizerta - transparent 22 - 23° C28.6. Počasí v Bizerta - transparent 22 - 23° C
Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and the NRK

Základní informace:   Bizerta je nejsevernějším a nejfrancouzstějším městem Tuniska. Nachází se cca 66 kilometrů severně od hlavního města Tunisu a cca 15 km od nejsevernějšího bodu Afriky - Cap Blanc. Jedná se o krásné město s francouzským nádechem a neuvěřitelnou historickou hodnotou. První zmínky o Bizertě jsou již v prvním tisíciletí před našim letopočtem. O 1700 let později byla původně fénická kolonie Hippo Diarrythus přejmenována Araby na Bizertu. Jako většina severní Afriky byla Bizerta od začátku 19. století ve francouzské državě. A ikdyž Tunisko roku 1956 vyhlásilo nezávislost, Francouzi chtěli mít podrobenou alespoň tuto část země a mít na ní vojenskou základnu. Roku 1961 zde proběhly kruté boje mezi Tunisany a Francouzi, což mělo za následek úplné osvobození Tuniska a nástup prvního prezidenta Habiba Burghiby do vedení státu dne 15. října 1963. Tento den je v celém Tunisku státní svátek. Bizerte má historii opravdu pestrou a určitě stojí za to se o ní hlouběji zajímat. Proto ji doporučujeme hlavně milovníkům dějin.
     
Pláže:   Z města směrem k Bílému Mysu (Cap Blanc) se táhne asi 5 km dlouhá pláž Corniche. Velkou část této pláže zabraly místní hotely, ale stále je tu dost místa i pro ostatní návštěvníky. Další pláže najdete východně od města. Na západ od Bizerte se podívejte na Korálové pobřeží s mnoha skrytými plážemi. V minulosti se korály hromadně sbíraly, ale dnes jsou ohrožené.
     
Transfer z letiště:   Bizerta se nachází cca 70 km severně od mezinárodního letiště v Tunisu. Transfer z letiště trvá cca 100 min. Přepravu z letiště do města lze uskutečnit i taxíkem nebo místním autobusem. Do Bizerty se dá dopravit i z mezinárodních letišť v Monastiru nebo Kartágu.
     
Možnosti zábavy:   Zábava je soustředěna jednak do velkých hotelových komplexů, které svým hostům nabízí sportovní i kulturní vyžití. Další příležitostí, jak se zabavit, je procházka Starého města s krásným rybářským přístavem. Ve starém městě se nachází mnoho hospůdek, kaváren, kamených obchůdků i souků, kde nakoupíte absolutně cokoliv.
     
Náš tip:   Prohlédněte si jedno z nejkrásnějších tuniských měst! Za vidění rozhodně stojí Velká mešita ze 17. století a malý rybářský přístav. U vjezdu do přístavu se nachází dvě pevnosti Kasbach a Ksibach (s oceánografickým muzeem). Na vrcholu nad městem se tyčí španělská pevnost. Za přístavem už je město samotné, které si žije vlastním životem. Dámy by neměly vynechat návštěvu místních souků.
     
Místní doprava:   Bizerta je spojena autobusovými linkami s okolními městy a letovisky. Autobusy jsou pohodlné a většinou klimatizované. Lze využít i taxíky, které stojí na veřejných a frekventovaných místech. V Bizertě se nachází několik autopůjčoven, kde si lze pronajmout automobil. Toto však doporučujeme vyřídit přes recepci nebo delegáta CK.
     
Obrázky:  
     
   
     
   
     
Video:   Pohled na Bizertu
    Prohlídka Bizerty
    Videoprezentace Bizerty
    Rádi zde zařadíme další zajímavé video, na které nám pošlete doporučení. Děkujeme.
     
Další odkazy:   Rádi zde zařadíme zajímavý odkaz, na který nám pošlete doporučení. Děkujeme.

Výsledky hledání
Tunisko » Tabarka » Bizerta Corniche starstarstar
Hotel
letecky
Praha
All inclusive
Hodnocení:
2,1 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
Načítám ... 2.10.2018 8 dní All inclusive leteckyleteckyPraha 11 190 Kč Detail
Načítám ... 9.10.2018 8 dní All inclusive leteckyleteckyPraha 11 190 Kč Detail
Načítám ... 16.10.2018 8 dní All inclusive leteckyleteckyPraha 11 190 Kč Detail

další nabídky >