Dovolená u moře Dovolená u moře
Aktivní dovolená Aktivní dovolená
Zážitky Zážitky
Poznávání Poznávání
Napište nám

V případě, že potřebujete více informací o některém z nabízených zájezdů nebo máte zájem o destinaci, kterou jste v naší nabídce nenašli, zanechte nám na sebe kontakt a my se Vám ozveme!

Jméno a příjmení
Váš Telefon
Váš E-mail
Chci informace o

Dovolená Koh Tao, Thajsko, ceny od 0 Kč.

Detail destinace

Koh Tao Thajsko - transparent

za cenu .

Počasí:

Dnes Počasí v Ko Samui - transparent 27° C Zítra Počasí v Ko Samui - transparent 24 - 27° C23.2. Počasí v Ko Samui - transparent 23 - 25° C
24.2. Počasí v Ko Samui - transparent 23 - 25° C25.2. Počasí v Ko Samui - transparent 24 - 25° C26.2. Počasí v Ko Samui - transparent 23 - 25° C
27.2. Počasí v Ko Samui - transparent 23 - 26° C28.2. Počasí v Ko Samui - transparent 24 - 27° C1.3. Počasí v Ko Samui - transparent 23 - 27° C
Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and the NRK

 

Základní informace:   Koh Tao (často nazývaný "Želví ostrov") je hornatý ostrůvek, o rozloze 4,5 x 7,5 km, vzdálený pouhé 2 hod. plavby od pevniny. Hornatý reliéf krajiny je pokryt hustou tropickou džunglí a zbytky kokosových plantáží. Koh Tao obývá téměř 5 000 stálých obyvatel, kteří se živí pěstováním kokosových palem, rybolovem a hlavně cestovním ruchem. Ostrůvek nabízí díky své poloze nádherné a trvalé počasí po celý rok, s výjimkou listopadu.
     
Pláže:
  jsou na všech místech ostrova písčité, lemované palmovými háji, a mají pozvolný vstup do křišťálově čistého moře. Právě díky průzračné vodě se jedná o jednu z nejatraktivnějších potápěčských destinací na světě. Na ostrově je na 40 potápěčských základen. Cena za dva ponory činí cca 52 USD/den, potápěčská výprava do Among Thong pak 50 USD. Za nejkrásnější, nejdelší a nejvybavenější pláž je považována Hat Sairi, podél níž se v délce 2 km táhnou plážové restaurace, bary a kavárničky.
     
Transfer z letiště:   trvá i s plavbou lodí dohromady cca 3 hod., provádí se většinou z mezinárodního letiště v Koh Samui, kde je nutné při pobytu v této lokalitě přespat v místním hotelu. Plavba z Koh Samui na Koh Tao trvá přivližně 2 hod. V případě individuální dopravy doporučujeme pro transfer z letiště do přístavu využít taxíky nebo letištní mikrobusy.
     
Možnosti zábavy:   centrem zábavy na ostrově je hlavní vesnice Ban Mae Hat, kde se nachází romantický přístav s promenádou, restauracemi, plážovými bary, kavárnami, obchůdky s ostrovními produkty, trh, internetové kavárny a masážní salóny.
     
Náš tip:   vyznavačům nočního života by neměla uniknout Full Moon Party na sousedním ostrově Koh Phangan, kam se lze za 20 USD dostat lodí. Z itineráře rozhodně nevynechejte ostrov Nang Yuang, který propagují místní resorty, výlet vyjde na cca 7 USD. Bydlíte-li mimo, doporučujeme se vydat do hlavní vesnice. Zpestřením pobytu je zajisté kombinace dovolené s Bangkokem a pak dále s ostrovy Ko Samui nebo Ko Phangan.
     
Místní doprava:   je možné si zapůjčit horské kolo nebo motocykl (cena cca 5 USD/den) v místních půjčovnách. Ostrov samotný je dostupný z Koh Samui a několika pevninských přístavů pouze loděmi, které jezdí 2x - 3x denně.
     
Obrázky:  
     
   
     
   
     
Video:   Oficiální turistikcý klip - Koh Tao
    Záběry ze Želvího ostrova
    Prázdniny na Koh Tao
     
Odkazy:   www.kohtao.com
    www.on-koh-tao.com
    www.kohtaoonline.com
    www.kohtao.asia

© 2010 Cestovní agentura ASSIST - your way s.r.o., www.i-assist.cz