Dovolená u moře Dovolená u moře
Aktivní dovolená Aktivní dovolená
Zážitky Zážitky
Poznávání Poznávání
Napište nám

V případě, že potřebujete více informací o některém z nabízených zájezdů nebo máte zájem o destinaci, kterou jste v naší nabídce nenašli, zanechte nám na sebe kontakt a my se Vám ozveme!

Jméno a příjmení
Váš Telefon
Váš E-mail
Chci informace o

Dovolená Girona, Španělsko, ceny od 0 Kč.

Detail destinace

Girona Španělsko - transparent

za cenu .

Počasí:

Dnes Počasí v Girona - transparent 29° C Zítra Počasí v Girona - transparent 18 - 27° C25.6. Počasí v Girona - transparent 19 - 28° C
26.6. Počasí v Girona - transparent 20 - 29° C27.6. Počasí v Girona - transparent 19 - 32° C28.6. Počasí v Girona - transparent 21 - 33° C
29.6. Počasí v Girona - transparent 22 - 32° C30.6. Počasí v Girona - transparent 21 - 31° C
Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and the NRK

Základní informace:   Girona je správním střediskem oblasti Costa Brava. Jedná se o historické a neuvěřitelně kulturně cenné město. V současnosti zde žije 90 000 obyvatel, kteří jsou velice přívětiví a pohostinní. Spíše, než pro pobyt doporučujeme Gironu jako cíl jednodenního výletu.
     
Pláže a koupání:   Girona leží ve středozemí a tak zde žádné pláže nenajdete. Avšak vřele doporučujeme si zajet do jednoho z blízkých letovisek, konkrétně do Lloret de Mar, nebo Blanes, kde se kromě koupání dá poznávat a dobře nakupovat.
     
Transfer z letiště:   Vzdálenost od České republiky činí cca 1 100 km. Většina letů přistává na mezinárodním letišti v Gironě (GRO). Doba letu z ČR trvá asi 1 hodinu a 50 minut. Transfer do centra pak 10 minut. V případě autobusové dopravy trvá jízda cca 22 hodin od českých hranic.
     
Možnosti zábavy:   Centrem všeho dění je nábřeží u řeky Onyar. Je zde pěší zóna s mnoha restauracemi, kavárnami, hospůdkami a obchody, kde se dá levně a dobře nakoupit. V okolí centra jsou luxusní hotely, které návštěvníkům poskytují veškerý komfort, včetně bazénů, či wellnes studií.
     
Doporučujeme:   V Gironě doporučujeme si prohlédnout Staré město. Zvláště zajímavým a krásným objektem je katedrála, ke které se jde po 90 schodech. Dále také doporučujeme navštívit Židovské město, či Pedrův most.
     
Místní doprava:   Girona je jedním z hlavních dopravních uzlů. Se všemi letovisky na pobřeží a s Barcelonou je spojena vlakovou a autobusovou linkou. Město má též vlastní letiště.
     
Odkazy na videa:   Záběry z Girony
    Videoprezentace Girony
    Upoutávka na Gironu a celou Costa Bravu
     
Odkazy na stránky:   www.aboutgirona.com
    www.girona-tourist-guide.com/
    www.girona.cat
     
Fotogalerie:  
     
   
     
   

© 2011 Cestovní agentura ASSIST - your way s.r.o., www.i-assist.cz