Dovolená u moře Dovolená u moře
Aktivní dovolená Aktivní dovolená
Zážitky Zážitky
Poznávání Poznávání
Napište nám

V případě, že potřebujete více informací o některém z nabízených zájezdů nebo máte zájem o destinaci, kterou jste v naší nabídce nenašli, zanechte nám na sebe kontakt a my se Vám ozveme!

Jméno a příjmení
Váš Telefon
Váš E-mail
Chci informace o

Dovolená Cordoba, Španělsko, ceny od 0 Kč.

Detail destinace

Cordoba Španělsko - transparent

za cenu .

Počasí:

Dnes Počasí v Cordoba - transparent 30° C Zítra Počasí v Cordoba - transparent 23 - 36° C23.8. Počasí v Cordoba - transparent 23 - 36° C
24.8. Počasí v Cordoba - transparent 23 - 35° C25.8. Počasí v Cordoba - transparent 23 - 35° C26.8. Počasí v Cordoba - transparent 22 - 37° C
27.8. Počasí v Cordoba - transparent 24 - 37° C28.8. Počasí v Cordoba - transparent 19 - 33° C29.8. Počasí v Cordoba - transparent 18 - 31° C
Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and the NRK

Základní informace:   Kdysi dávno iberská Corduba, pak římská Colonia Patricia, ale hlavně Córdoba maurská či arabská, jak chcete, která se 8. století stala hlavním městem al-Andalusu, jak říkali svému panství na Pyrenejském poloostrově jeho dobyvatelé. Učinili z něj nejen sídlo své moci, ale i vědy a umění, středisko duchovní kultury přitahující vzdělance z Evropy i muslimských zemí Asie a Afriky, město, o jehož někdejší kráse a přepychu se dosud vyprávějí legendy. Vypráví se však i o krutostech jejich posledních vládců, kdy moudrost a tolerance ustoupila nabubřelosti, demagogii a násilí, které byly předzvěstí jejich pádu. Z původní nádhery bylo mnohé zničeno, něco však přece jen zůstalo. Především se uchoval, ač trochu pošramocen, klenot nejcennější - velká córdobská mešita, a taky něco neuchopitelného - ona až smyslná radost ze života, čehož si vnímavý turista všimne na první pohled. V ulicích, hospůdkách, tržištích, i na místech navýsost intimních, jako jsou patia, kam je obvykle cizím vstup zakázán a která se v květnu na pár dnů otevírají i návštěvníkům města.
     
Transfer z letiště:   Transfer do centra města z mezinárodního letiště trvá asi 30 minut.
     
Možnosti zábavy:   Kromě mnoha památek zde naleznete také restaurace, kavárny, bary, obchůdky, nákupní centra, divadla, kina, apod.
     
Doporučujeme:   Cordoba je přímo přesycená památkami a rozhodně se nedá je všechny navštívit za 1 den. Doporučujeme se projít zachovalou židovskou čtvrtí, zavítat do lokálu, který jakoby vypadl z románu o Donu Quijotovi, Alcázar a Torre de la Calahorra a pak samozřejmě starou mešitu .
     
Místní doprava:   Z městských autobusů si zapamatujte autobus č. 3, který jezdí z ulice mezi vlakovým a autobusovým nádražím přes centrum nové Córdoby (Plaza de las Tendillas) a pokračuje do starého města. Taxi z nádraží k mešitě vás přijde asi na 4,50 EUR. Ze zastávky na Avenida de Alcázar (u řeky) jezdí i autobus (út.-pá. 11 hod., so. + ne. 10 a 11 hod.) k 8 km vzdáleným ruinám paláce Abdurrahmána III. Jízdné k této zajímavé lokalitě, kde mělo stát nové hlavní město chalífátu, vás přijde na 5 EUR. Pro občany EU je vstup volný.
     
Odkazy na videa:   Město Córdoba
     
Odkazy na stránky:   www.cordoba.es/
     
Fotogalerie:  
     
   

© 2011 Cestovní agentura ASSIST - your way s.r.o., www.i-assist.cz