Dovolená u moře Dovolená u moře
Aktivní dovolená Aktivní dovolená
Zážitky Zážitky
Poznávání Poznávání
Napište nám

V případě, že potřebujete více informací o některém z nabízených zájezdů nebo máte zájem o destinaci, kterou jste v naší nabídce nenašli, zanechte nám na sebe kontakt a my se Vám ozveme!

Jméno a příjmení
Váš Telefon
Váš E-mail
Chci informace o

Dovolená Aragón, Španělsko, ceny od 0 Kč.

Detail destinace

Aragón Španělsko - transparent

za cenu .

Základní informace:   Aragonie (španělsky Aragón), oficiálně Aragonské autonomní společenství, je jedno ze 17 autonomních společenství a historické území na severu Španělska. Aragonie je pojmenována podle řeky Aragón - většina toku je na území autonomního společenství Navarra. Metropolí Aragonie, která bývala jádrem středověkého Aragonského království je město Zaragoza. Aragonie na severu hraničí s Francií, na západě s autonomními společenstvími Navarra, Kastilie a León, krátkým úsekem hranice i s autonomním společenstvím La Rioja; na jihozápadě s autonomním společenstvím Kastilie-La Mancha; na jihozápadě s autonomním společenstvím Valencií a na východě s autonomním společenstvím Katalánskem. Na severu se rozkládá pohoří Pyreneje, na západě a jihu Ibérské pohoří (Sistema Ibérico), zatímco ve střední části převažuje nížina, kterou protéká nejdůležitější řeka regionu - Ebro. K dalším řekám patří například Gallégo, již zmíněný levý přítok Ebra - Aragón, Cinca, Guadalope, Huerva, Allambra, Martín a další. V Pyrenejích se nachází řada přehradních nádrží.
     
Transfer z letiště:   Z České republiky se dá letadlem za cca 2 hodiny dostat na nejfrekventovanější letiště v Zaragoze. Transfer do atraktivních turistických cílů trvá cca 60 minut.
     
Možnosti zábavy:   Aragonie patří mezi méně známe turistické cíle. I přesto se například v Zaragoze nachází mnoho restaurací, barů a obchůdků.
     
Doporučujeme:   Doporučujeme navštívit město Zaragoza, v němž v současné době žije okolo 750 000 obyvatel. Město bylo založeno římany v letech 24 až 12 př.n.l. neslo jméno Colonia Caesaraugusta. V roce 380 se v Zaragoze uskutečnila synoda. Od 8. století bylo město součástí Córdobského chalífátu a bylo baštou v boji proti křesťanským královstvím na severu Španělska. Po rozpadu Chalífátu vznikla taifská království. Roku 1118 dobylo křesťanské království Aragón Zaragozu a z města se stalo hlavní město království..
     
Místní doprava:   Doprava v Aragonii je velmi dobrá. Mezi městy se dá jezdit autobusem, normálním vlakem a rychlovlakem. Samozřejmě jsou k dispozici taxíky, jež jsou lepší na kratší vzdálenost.
     
Odkazy na videa:   Zaragoza - hlavní město Aragonie
     
Odkazy na stránky:   www.zaragoza.es
     
Obrázky:  

 © 2011 Cestovní agentura ASSIST - your way s.r.o., www.i-assist.cz