Dovolená u moře Dovolená u moře
Aktivní dovolená Aktivní dovolená
Zážitky Zážitky
Poznávání Poznávání
Napište nám

V případě, že potřebujete více informací o některém z nabízených zájezdů nebo máte zájem o destinaci, kterou jste v naší nabídce nenašli, zanechte nám na sebe kontakt a my se Vám ozveme!

Jméno a příjmení
Váš Telefon
Váš E-mail
Chci informace o

Dovolená Mykonos, Řecko, ceny od 12 312 Kč.

Detail destinace

Mykonos Řecko - transparent

Nabízíme 2 ubytovacích kapacit za cenu 12 312 Kč - 32 930 Kč.

Destinace:

Základní informace:   Ostrov Mykonos patří k těm nejkrásnějším v Řecku. Klasické domky s bílou omítkou zde ladí s nebeskou modří řecké oblohy a okenicemi stejné barvy. Uchvátí vás zde nádherné pláže i pohostinnost místních obyvatel.
     
Pláže:   K předním atrakcím ostrova Mykonos patří samozřejmě pláže, z nichž některé slouží jako místo, kde se konají bujaré noční párty a zábavy. Nejvíce oblíbených pláží najdete na jihu, jihozápadě a jihovýchodě ostrova. Nejčastěji jsou písčité, mořská voda průzračně čistá a služby pro turisty poměrně široké, včetně vodních sportů a občerstvení. K takovým patří především Paradise (nejvybavenější pláž s noční zábavou do pozdních ranních hodin), Super Paradise (oblíbená  zejména mezi homosexuály a lesbičkami z celého světa), Elia (plně vybavená pláž s jemným pískem, nejdelší na ostrově), Platis Yialos (pláž se vším vybavením, jedna z neoblíbenějších na celém ostrově), Psarou (pláž vyhledávaná známými osobnostmi) a Mykonos - pláž Panormos a Kalo Livadi (jedna z největších na ostrově). Klidnějšími plážemi jsou naopak Agia Anna (bez turistických služeb a vybavení), Agios Ioannis (jedna z nejkrásnějších na ostrově), Panormos (klidná písčitá pláž s čistou vodou), Agios Sostis (hůře dostupná pláž, ale zato poskytující více soukromí než jiné), Kapari (nachází se nedaleko kaple Agios Ioannis) a Lia (pláž, kde jsou k dispozici lehátka a slunečníky). Příznivci adrenalinu ocení pláže Ftelia (větrná, a tak vhodná pro surfování a další sporty vyžadující větší vlny a vítr), Kalafatis (vhodná k vodním sportům) nebo Ornos (vhodná pro potápěče a milovníky vodních sportů, ovšem často přelidněná).
     
Transfer z letiště:   Mykonos má mezinárodní letiště, ovšem české letecké společnosti sem nelétají. Letá se na Santorini a odtud pak lodí na Mykonos. Celá tato cesta trvá cca 2 hodiny a 30 minut. Transfer z přístavu je pak otázka 20 - 40 minut.
     
Možnosti zábavy:   Ani zde samozřejmě nechybí bary, diskotéky, hudební a noční kluby a dále pak řada obchodů se suvenýry, šperky a oblečením. Ti, které nebaví dlouho ležet na pláži, můžou vyrazit na poznávací obhlídku ostrova. Možností je celá řada, neboť Mykonos má co nabídnout.
     
Co nevynechat:   Rozhodně nevynechejte hlavní město Mykonos - malebná metropole s bílými domečky, které dohromady tvoří labytint křivých uliček. Nad městem se nachází větrné mlýny. Přístav pak připomíná malé Benátky. Na ostrově můžete dále kromě několikaset kostelů nalézt pozůstatky starého hradu Kastro, případně opustíte-li Mykonos, tak hned můžete narazit na ostrůvek Delos. Je to sice jen malinký, hornatý a nepříliš zelený kousek pevniny (jen necelé 4 kilometry čtvereční), který není ani trvale obydlen, ale zato oplývá jinou unikátní zajímavostí. Jsou tu totiž k vidění poměrně rozsáhlá archeologická naleziště a muzejní prostory.
     
Místní doprava:   Mykonos má své letiště a to má spojení s Athénami. Místní přístav má spojení s okolními ostrovy a s pevninou. Na Mykonosu funguje několik autobusových linek, ale vzhledem k tomu, že se zatím nejedná o tolik turisty okupovaný ostrov, nejsou linky tak frekventované. Doporučujeme si pronajmout skútr nebo kolo - jen tak budete moci Mykonos opravdu poznat.
     
Obrázky:  
     
Video:   Mykonos
     
Odkazy:   www.mykonosgreece.com/
    www.greekislands.com/mykonos/
    www.mykonos-island.biz
    www.mykonos-web.com/

Výsledky hledání
Řecko » Řecko ostrovy » Mykonos » Agia Anna Agia Anna starstar
Hotel
letecky
Praha
Bez stravy
Hodnocení:
3,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
Načítám ... 8.6.2018 12 dní Bez stravy leteckyleteckyPraha 12 312 Kč Detail
Načítám ... 11.9.2018 11 dní Bez stravy leteckyleteckyPraha 12 312 Kč Detail
Načítám ... 19.6.2018 11 dní Bez stravy leteckyleteckyPraha 13 082 Kč Detail
Řecko » Řecko ostrovy » Mykonos Nissaki Boutique Hotel starstarstarstar
Hotel
letecky
Praha
Snídaně
Hodnocení:
3,6 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
0 mVzdálenost od moře
  • Klimatizace
  • Přímo na pláži
Datum Délka Strava Doprava Cena
Načítám ... 27.10.2017 4 dny Snídaně leteckyleteckyPraha 32 930 Kč Detail

další nabídky >