Dovolená u moře Dovolená u moře
Aktivní dovolená Aktivní dovolená
Zážitky Zážitky
Poznávání Poznávání
Napište nám

V případě, že potřebujete více informací o některém z nabízených zájezdů nebo máte zájem o destinaci, kterou jste v naší nabídce nenašli, zanechte nám na sebe kontakt a my se Vám ozveme!

Jméno a příjmení
Váš Telefon
Váš E-mail
Chci informace o

Dovolená Limnos, Řecko, ceny od 13 990 Kč.

Detail destinace

Limnos Řecko - transparent

Nabízíme 3 ubytovacích kapacit za cenu 13 990 Kč - 19 117 Kč.

Základní informace:   Limnos je klidnější, malebný ostrůvek, ještě nezasažený turistickým ruchem. Je znám především pro své krásné písečné pláže a kouzelné zátoky, zasazené doprostřed krásné přírody. Limnos si zachovává svůj typický řecký ráz a proto může svým navštěvníkům nabídnout více, než okolní ostrovy. Limnos se se svými třemi výraznými poloostrovními výběžky a rozlohou necelých 500 km čtverečních rozprostírá v severovýchodní části Egejského moře, jen nedaleko od řecké pevniny (nejblíže má ke známému Chalkidiki) a v blízkosti jiného populárního cíle turistů – ostrova Lesbos, pod jehož správu spadá.
     
Pláže:   Říká se, že Limnos nabízí téměř stovku nádherných pláží. Velmi populární pláží je Plati, ležící dva kilometry jihovýchodně od hlavního města Myriny. Je dlouhá 700 metrů, lemována příjemnými bary a tavernami a nabízející bezpočet možností sportovního vyžití. Taktéž oblíbené, navíc plně turisticky vybavené, jsou Riha Nera a Myrina. Jedná se o rušné pláže s tavernami a bary a širokou nabídkou vodních sportů. Klidnější pláží, ideální pro procházky a jogging je Makris Gialos.
     
Transfer z letiště:   Limnos má své turistické letiště. Transfer do hotelu může trvat 20-90 minut.
     
Možnosti zábavy:   V ostrovních letoviscích se nachází mnoho taveren, kaváren, barů, obchůdků se suvenýry a dalších služeb. Pokud Vás omrzí vodní sporty a opalování na pláži, tak se vydejte na procházku do vnitrozemí anebo navštivte jedno z četných muzeí.
     
Co nevynechat:   I mimo hlavní město Myrinu je co k vidění. Můžete třeba zavítat do Artemidina chrámu, památky z doby helénské, nebo navštívit některou z malebných, typicky řeckých vesniček. Plati, známá také pro svou nádhernou pláž, uchvátí každého svou přívětivou atmosférou, kouzelnými sněhobílými domky s červenými stříškami a především historickým faktem, že původně byla celá tato osada umístěna o několik kilometrů dále, později však ze strachu před nájezdníky přestěhována dále do vnitrozemí. V Kaspakasu, jedné z rozlehlejších obcí ostrova Limnos, vystavěné k ochraně před piráty, se můžete při troše štěstí stát svědky tradiční řecké svatby nebo se jen tak procházet malebnými uličkami s kamennými domky a původním dlážděním. V Kornosu si můžete dopřát báječnou relaxaci v léčivých horkých pramenech, které vyvěrají z hlubin země, a tak dosahují teploty kolem 44 stupňů Celsia. Nedaleko Thanosu, další přestěhované vesnice, zas můžete obdivovat kostel Panagia Kakkaviotissa, postavený v nesnadno dostupné jeskyni na vrcholu kopce nad osadou, zasvěcený Panně Marii.
     
Místní doprava:   Limnos má spojení s Tureckem, s ostrovem Lesbos a dalšími okolními ostrůvky a pak s pevninou. Místní letiště má letecké pravidelné spojení s Athénami. Na Limnosu funguje několik autobusových linek, pokud však chcete poznat ostrov lépe, doporučujeme si zapůjčit auto nebo skútr.
     
Obrázky:  
     
Video:   Limnos
     
Odkazy:   www.thegreektravel.com/limnos/

Výsledky hledání
LM
Řecko » Řecko ostrovy » Limnos Nirvana starstarstar
Studia
letecky
Praha
Polopenze
Hodnocení:
0,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 4.9.2018 11 dní Polopenze leteckyleteckyPraha 13 990 Kč LM Detail
 14.9.2018 12 dní Polopenze leteckyleteckyPraha 13 990 Kč LM Detail
 24.8.2018 12 dní Polopenze leteckyleteckyPraha 14 990 Kč LM Detail
LM
Řecko » Řecko ostrovy » Limnos Ammos Suites starstarstarstar
Hotel
letecky
Praha
Snídaně, Polopenze
Hodnocení:
0,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
Načítám ... 24.8.2018 12 dní Polopenze leteckyleteckyPraha 14 990 Kč LM Detail
Načítám ... 14.9.2018 12 dní Snídaně leteckyleteckyPraha 14 992 Kč Detail
Načítám ... 4.9.2018 11 dní Polopenze leteckyleteckyPraha 17 242 Kč Detail
LM
Řecko » Řecko ostrovy » Limnos Porto Plaza starstarstarstar
Hotel
letecky
Praha
All inclusive, Light all inclusive
Hodnocení:
0,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
50 mVzdálenost od moře
  • Klimatizace
  • Bazén venkovní
  • WiFi
Datum Délka Strava Doprava Cena
 4.9.2018 11 dní Light all inclusive leteckyleteckyPraha 17 990 Kč LM Detail
Načítám ... 4.9.2018 11 dní All inclusive leteckyleteckyPraha 18 742 Kč Detail
 24.8.2018 12 dní Light all inclusive leteckyleteckyPraha 18 990 Kč LM Detail

další nabídky >