Dovolená u moře Dovolená u moře
Aktivní dovolená Aktivní dovolená
Zážitky Zážitky
Poznávání Poznávání
Napište nám

V případě, že potřebujete více informací o některém z nabízených zájezdů nebo máte zájem o destinaci, kterou jste v naší nabídce nenašli, zanechte nám na sebe kontakt a my se Vám ozveme!

Jméno a příjmení
Váš Telefon
Váš E-mail
Chci informace o

Dovolená Kythira, Řecko, ceny od 0 Kč.

Detail destinace

Kythira Řecko - transparent

za cenu .

Počasí:

Dnes Počasí v Kythira - transparent 23° C Zítra Počasí v Kythira - transparent 19 - 23° C23.10. Počasí v Kythira - transparent 20 - 22° C
24.10. Počasí v Kythira - transparent 18 - 20° C25.10. Počasí v Kythira - transparent 16 - 17° C26.10. Počasí v Kythira - transparent 15 - 19° C
27.10. Počasí v Kythira - transparent 17 - 18° C28.10. Počasí v Kythira - transparent 16 - 18° C29.10. Počasí v Kythira - transparent 16 - 19° C
Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and the NRK

Základní informace:   Kythira je ostrov, oblíbený hlavně bohatými Athéňany, kteří sem jezdí pravidelně trávit své dovolené. Vegetace je na ostrově velmi bohatá a láká množství botaniků. Charakteristickou rostlinou je žlutá květina, která se nazývá semperviva. Dále zde najdete množství olivovníků a mandlovníků. Ostrov Kythira je z větší části hornatý, avšak nachází se zde i zelená údolí. V dnešní době se považuje za Jónský ostrov.
     
Pláže:   Podél celého pobřeží se nachází množství pláží vhodných ke koupání a relaxaci. Mnohé z nich však jsou přístupné jen ze strany od moře, neboť skalnatý terén neumožňuje vybudovat přístupové cesty  ze souše. Není problém najít zcela opuštěné pláže, kde si můžete užít naprostého soukromí při koupání a opalování. K oblíbeným patří: Agia Pelagia, Agios Nikolaos, Avlemonas, Firy Ammos, Chalkos, Chora, Kapsali, Lykodimou, Melidoni, Palaipoli nebo Platia Ammos.
     
Transfer z letiště:   Kythira má své vlastní letiště - české aerolinky sem však ještě nelétají. Transfer z letiště trvá 10 - 50 minut.
     
Možnosti zábavy:   Přes den se lze opalovat na pláži a večer doporučujeme procházky podél pobřeží, či zapadnout do místní taverny. Jinak ale se zde návštěvníci věnují objevování ostrova.
     
Co nevynechat:   Za obhlídku určitě stojí exponáty v některém ze dvou hlavních muzeí – v Archeologickém muzeu v hlavním městě Kythira - Chora nebo v Byzantském muzeu v Kato Livadi. Několik hradů láká na výlet do dávných věků, třeba ten v hlavním městě nebo jiné v Avlemonas (Hrad Avlemonas) a Milopotamos (Hrad Milopotamos). 
     
Místní doprava:   Ostrov má vlastní letiště - odtud pravidelné letecké spojení s Athénami. Z místního přístavu pravidelně plují lodě na okolní ostrovy a hlavně na pevninu.Po ostrůvku jezdí pár autobusových linek, ale nejsou moc spolehlivé. Doporučujeme si zapůjčit vůz.
     
Obrázky:  
     
Video:   Kythira
     
Odkazy:   www.kythera.gr/en