Dovolená u moře Dovolená u moře
Aktivní dovolená Aktivní dovolená
Zážitky Zážitky
Poznávání Poznávání
Napište nám

V případě, že potřebujete více informací o některém z nabízených zájezdů nebo máte zájem o destinaci, kterou jste v naší nabídce nenašli, zanechte nám na sebe kontakt a my se Vám ozveme!

Jméno a příjmení
Váš Telefon
Váš E-mail
Chci informace o

Dovolená Platanias, Řecko, ceny od 11 590 Kč.

Detail destinace

Platanias Řecko - transparent

Nabízíme 5 ubytovacích kapacit za cenu 11 590 Kč - 60 579 Kč.

 

Základní informace:   Platanias je po cca 20 km vzdálené Chanii nejrušnějším letoviskem v oblasti. Zdejší ulice, přeplněné bary, restauracemi, kavárnami a obchůdky žijí až do brzkých ranních hodin a to nejen v letní turistické sezoně, ale i v zimě, kde nejsou po turismu ani památky. Zhruba 1 000 obyvatel (většinou majitelů turistických podniků) zde pobývají celoročně. V Plataniasu se totiž nachází i nemocnice nebo škola. Platanias je ideálním vychozím bodem pro turistiku. Nedaleko se nachází soutěska Samaria a za několik minut jízdy autobusem můžete vystoupit na náměstí v Chanii. Pokud se však chcete pohybovat v rámci Plataniasu, stačí se porozhlédnout a můžete si udělat sedm výletů nově zavedeným turistickým vláčkem, či si odpočinout v jedné z nábřežních kavárniček. Platanias doporučujeme všem generacím klientů, spíše pak rodinám s dětmi a teenagerům, kteří najdou zalíbení v místních diskotékách.
       
Pláže:   Město Platanias se může pochlubit nádhernou, 4 km dlouhou, písečnou pláží, která je spíše rozdělena mezi velké hotelové komplexy - ty mají většinou pronájem plážového setu v ceně. Pokud se však vydáte na veřejnou část pláže, můžete zaplatit za lehátka se slunečníkem 6-8€/den. Cena však za to opravdu stojí. Pláž má veškeré potřebné zázemí a panuje tu ten správný turistický ruch. Vstup do vody je pozvolný, vlny jsou slabší a celkově je Platanias Beach vhodná pro malé děti, neplavce a slabší plavce. Na sportovně založené jedince je tu pak připraveno plno vodních sportů - od nafukovacích banánů, až po plachtění. Vše si lze vyzkoušet za 15-40€.
       
Transfer z letiště:   Platanias je vzdálen cca 25 km od mezinárodního letiště v Chanii. Máte-li zajíštěný od cestovní kanceláře autobusový transfer, pak počítejte s minimálně 40 minutami jízdy po pobřežní dálnici. V jiném případě lze využít místní taxík, který Vás vyjde na cca 2€ (večer až na 2,50€) za 1 ujetý kilometr. I přesto však doporučujeme si cenu domluvit předem. Taxíkem trvá cesta do Plataniasu cca 30 minut. Pokud nevěříte taxíkům zbývá linková autobusová doprava. Je možné, že budete muset přestoupit, ale dá se takto dostat relativně levně (do cca 5€), rychle (za cca 60 minut) a bezpečně dostat v každou denní dobu do centra Plataniasu a odtud pěšky do Vašeho hotelu.
       
Možnosti zábavy:   Platanias je široko daleko nejrušnějším střediskem, kde to v místních ulicích žije až do pozdních nočních a brzkých ranních hodin. Rozsáhlé hotelové komplexy s velikými bazény, vyhlášené restaurace s rybími specialitami, bary a diskotéky, kde se to hemží teenagery a mladými lidmi, půjčovny motorek, kol a automobilů - to všechno se dá nalézt v centru Plataniasu. Na místní 4 km dlouhé písečné pláži je možné vyzkoušet mnoho vodních atrakcí a to za ceny od 25€ do 70€. Roku 2009 zde bylo zavedeno 7 linek, na níž jezdí turistický vláček. Lze tak tedy vyrazit na 7 různých výletů, kde můžete spatřit tradiční krétské vesničky, kláštery, přírodní a technické památky a to všechno za velice příznivou cenu 15€ (děti platí 7,5€)! Ještě příznivější je pro rodiny s dětmi fakt, že vláček jezdí každý den do vyhlášeného vodního parku Limnoupolis s mnoha skluzavkami, tobogány, línými řekami a jinými atrakcemi. Vstupné do akvaparku se v roce 2009 pohybovalo okolo 25€ pro dospělé, děti pak platily 16€.
       
Co byste zde neměli vynechat:   Samotný Platanias je střediskem, které má samo o sobě něco do sebe. Za zmínku však stojí i jeho okolí. Nejbližším cílem a rájem pro milovníky historie a zájemce o benátskou kulturu je Chania - správní středisko stejnojmenného kraje a do roku 1972 hlavní město Kréty. V současné době v ní žije cca 60 000 obyvatel a díky své podobě jsou nazývány "Benátkami východu" a procházka skrz úzkými dlážděnými uličkami je vskutku skvostný zážitek. Dostanete-li chuť na trochu turistiky, je Vám k dispozici soutěska Samaria, k níž se váže mnoho epických pověstí z dob mínojské kultury. A zasteskne-li se Vám po troše té relaxace, není nic jednoduššího, než navštívit vodní park Limnoupolis.
       
Místní doprava:   Pokud se z hlavního centra zábavy rozhodnete vydat do okolí,nebudete mít rozhodně problém. Platanias je každý den od 7 do 21 hodin spojen pravidelnou autobusovou linkou, jejíž interval je přibližně 30 minut. Cena jízdného se pohybuje okolo 0,75€, doba jízdy pak asi okolo 30 minut.  Do Chanie, či jejího okolí se dá též dopravit taxíkem za základní sazbu 2-2,50€ za 1 ujetý kilometr, dobré je si však radši domluvit cenu předem. Pokud na taxík v Plataniasu nenarazíte (což je opravdu nepravděpodobné), poproste personál v recepci Vašeho hotelu. Ten Vám též může zajistit zapůjčení auta, motorky nebo kola. Cena za pronájem auta za den činí: za auto cca 45€, za motorku cca 30€, za kolo 15€.
       
Obrázky:    
       
     
       
     
       
Video:    Záběry z Plataniasu
     Záběry z Plataniasu s příjemným hudebním doprovodem
     Pláž a západ slunce v Plataniasu
       
Další odkazy:    Oficiální informační webová stránka o letovisku Platanias, v angličtině
     Internetové stránky o Plataniasu a celé západní Krétě
     Internetový průvodce Plataniasem
Výsledky hledání
LM
FM
Řecko » Řecko ostrovy » Kréta » Kréta západ » Platanias Porto Platanias Beach Resort & Spa starstarstarstarstar
Hotel
letecky
Praha
Polopenze, All inclusive
Hodnocení:
4,7 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
50 mVzdálenost od moře
 • Klimatizace
 • Bazén vnitřní
 • Bazén venkovní
 • Vhodné pro děti
 • Wellness
Datum Délka Strava Doprava Cena
 6.6.2018 4 dny Polopenze leteckyleteckyPraha 11 590 Kč FM Detail
 2.6.2018 5 dní Polopenze leteckyleteckyPraha 12 890 Kč FM Detail
 6.6.2018 4 dny All inclusive leteckyleteckyPraha 13 790 Kč FM Detail
FM
Řecko » Řecko ostrovy » Kréta » Kréta západ » Platanias Chrisselen starstarstar
Penzion
letecky
Praha
Bez stravy
Hodnocení:
0,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
250 mVzdálenost od moře
 • Klimatizace
 • Bazén venkovní
 • WiFi
Datum Délka Strava Doprava Cena
 22.9.2018 12 dní Bez stravy leteckyleteckyPraha 12 256 Kč FM Detail
 30.5.2018 11 dní Bez stravy leteckyleteckyPraha 12 694 Kč FM Detail
 12.9.2018 11 dní Bez stravy leteckyleteckyPraha 12 928 Kč FM Detail
FM
Hodnocení:
0,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 27.5.2018 4 dny Bez stravy -- 15 230 Kč FM Detail
 3.10.2018 4 dny Bez stravy -- 15 230 Kč FM Detail
 4.10.2018 4 dny Bez stravy -- 15 230 Kč FM Detail
FM
Řecko » Řecko ostrovy » Kréta » Kréta západ » Platanias Geraniotis Beach Resort starstarstar
Hotel
letecky
Praha
Polopenze, All inclusive
Hodnocení:
5,2 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
0 mVzdálenost od moře
 • Přímo na pláži
 • Bazén venkovní
Datum Délka Strava Doprava Cena
 30.5.2018 8 dní Polopenze leteckyleteckyPraha 15 738 Kč FM Detail
 29.9.2018 12 dní Polopenze leteckyleteckyPraha 19 653 Kč FM Detail
 30.5.2018 8 dní All inclusive leteckyleteckyPraha 20 088 Kč FM Detail
LM
Řecko » Řecko ostrovy » Kréta » Kréta západ » Platanias Minoa Palace Resort & Spa starstarstarstarstar
Hotel
letecky
Katovice
Polopenze
Hodnocení:
5,7 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
250 mVzdálenost od moře
 • Klimatizace
 • Bazén vnitřní
 • Bazén venkovní
 • WiFi
 • Vhodné pro děti
 • Sportovni aktivity
Datum Délka Strava Doprava Cena
 15.4.2018 8 dní Polopenze leteckyleteckyKatovice 23 531 Kč LM Detail
 22.4.2018 8 dní Polopenze leteckyleteckyKatovice 24 113 Kč Detail
 14.10.2018 8 dní Polopenze leteckyleteckyKatovice 24 114 Kč Detail

další nabídky >