Dovolená u moře Dovolená u moře
Aktivní dovolená Aktivní dovolená
Zážitky Zážitky
Poznávání Poznávání
Napište nám

V případě, že potřebujete více informací o některém z nabízených zájezdů nebo máte zájem o destinaci, kterou jste v naší nabídce nenašli, zanechte nám na sebe kontakt a my se Vám ozveme!

Jméno a příjmení
Váš Telefon
Váš E-mail
Chci informace o

Dovolená Agia Marina, Řecko, ceny od 7 885 Kč.

Detail destinace

Agia Marina Řecko - transparent

Nabízíme 3 ubytovacích kapacit za cenu 7 885 Kč - 20 782 Kč.

 

Základní informace:   Agia Marina je jedno z nejnavštěvovanějších letovisek na celé Krétě. Leží na severním pobřeží, cca 10 kilometrů od okresního města Chania, se kterým má dobré autobusové spojení. Město bylo pojmenováno podle kostela v původní vesničce na kopci nad dnešním turistickým městečkem. Podle dochované legendy byl ostrov Svatého Theodora (který je vidět z letoviska) mořskou stvůrou, která chtěl všechny místní obyvatele sníst. Vynořil se ovšem bůh Poseidon a netvora proměnil v kámen a v této podobě zůstala až do dnešních dní. Od plamenů, které obludě šlehaly z úst vznikla krásně zlatá barva písku na místních plážích. V centru letoviska najdete mnoho restaurací, taveren, barů a obchůdků, ve kterých lze narazit i na českou nebo slovenskou obsluhu. Pro svojí krásnou prázdninovou atmosféru je hojně navštěvována zejména rodinami s dětmi. Letoviska Agia Marina doporučujeme všem, kteří chtějí strávit krásnou dovolenou v moderním letovisku a přitom v dosahu té typické Kréty.
       
Pláže:   Agia Marina je postavena podél cca 3 kilometry dlouhé písečné pláže s pozvolným vstupem do moře. Vlnky jsou zde menší a tak tuto pláž doporučujeme i rodinám s dětmi, neplavcům a horším plavcům. Na pláži najdete veškeré zázemí od toalet, po převlékací kabinky, sprchy a různé bary a taverny. Je tu i dostatek sportovního vyžití - lodičky, kánoe, šlapadla, jízda na vodních lyžích a to všechno do 15 do 50€. Plážové sety si lze pronajmout za cca 6€/den.
       
Transfer z letiště:   Agia Marina je vzdálena cca 15 kilometrů od mezinárodního letiště v Chanii. Transfer z letiště trvá cca 30 minut. Jelikož do Agia Marina jezdí jen cestovní kanceláře a sehnat privátní ubytování je takřka nemožné, tak nepopisujeme ani žádné další varianty dopravy z letiště.
       
Možnosti zábavy:   I když jsou v Agia Marině možnosti zábavy široké, tak si městečko pořád zachovává svůj klidný a pohodový turistický ráz. U hlavní silnice a na hlavní promenádě se nachází mnoho taveren, restaurací, barů, kaváren, obchůdků s potravinami i se suvenýry. Doporučujeme navštívit taverny Mythos a Veranta, kde Vás obslouží český a slovenský personál anebo oblíbenou plážovou tavernu Beachbar Gorgona na pláži Casa di Mare. Velice doporučujeme dojít si do místní pekárny a zakoupit si lahodné místní pečivo. Jinak na pláži je možnost sportovního vyžití. Pokud se budete chtít podívat jinam, doporučujeme letovisko Platanias anebo rovnou Chanii.
       
Co byste zde neměli vynechat:   Agia Marina je skvělým výchozím bodem pro podnikání krásných výletů. Nedaleko od letoviska samotného se nachází několik typických řeckých vesniček s typickou krétskou atmosférou. Díky dobrému autobusovému spojení rozhodně doporučujeme "řecké Benátky" - město Chania se svými kanály, přístavem a barevnými domečky. Dále nezapomeňte vyrazit do nejznámější přírodní památky Kréty - soutěsky Samaria, či na nádherné páže Gravmousa, Flasarna nebo Elafonisos. Na řadu míst se dá dopravit autobusem, který vyjíždí na linky na západ od Chanie.
       
Místní doprava:   Agia Marina je "vymazleným" letoviskem po všech stránkách. Její dostupnost je totiž výborná a díky její poloze se jedná o oblíbený výchozí bod pro podnikání výletů - všude je totiž blízko a všude se dá odsud dopravit rychle, levně a pohodlně. Místní autobusová linka míří přímo do okresního města Chania, kam Vás luxusní autobus doveze za cca 20 minut a za cenu 1,5€. Interval je přibližně 45 minut. Z Chanie se pak dá vyrazit takřka kamkoliv. Taxík v Agia Marině seženete lehce a pokud není žádný na dosah, domluvte se na recepci Vašeho hotelu a personál ho velmi rád zavolá. Sazba se pohybuje okolo 2-3€/1 ujetý kilometr - podle denní doby. Lze si zde navíc půjčit i automobil, který vyjde velice levně - cca 45€/1 den. Při pronájmu na delší dobu je veliká sleva. Agia Marina kopíruje severní hlavní silnici a tak není těžké se v ní zorientovat.
       
Obrázky:    
       
     
       
     
       
Video:    Letovisko Agia Marina
     Záběry z letoviska Agia Marina
       
Další odkazy:  

 Oficiální stránky letoviska Agia Marina v angličtině

© 2012 Cestovní agentura ASSIST - your way s.r.o., www.i-assist.

 

Výsledky hledání
Řecko » Řecko ostrovy » Kréta » Kréta západ » Agia Marina Alexandros starstar
Hotel
letecky
Katovice
Bez stravy
Hodnocení:
0,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 7.10.2018 8 dní Bez stravy leteckyleteckyKatovice 7 885 Kč Detail
 27.5.2018 8 dní Bez stravy leteckyleteckyKatovice 8 144 Kč Detail
 30.9.2018 8 dní Bez stravy leteckyleteckyKatovice 8 153 Kč Detail
FM
Řecko » Řecko ostrovy » Kréta » Kréta západ » Agia Marina Eleftheria starstarstar
Hotel
letecky
Praha, Katovice, Varšava
Snídaně, Polopenze
Hodnocení:
4,9 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
600 mVzdálenost od moře
  • Klimatizace
  • Bazén venkovní
Datum Délka Strava Doprava Cena
Načítám ... 26.9.2018 8 dní Snídaně leteckyleteckyPraha 11 420 Kč FM Detail
Načítám ... 3.10.2018 8 dní Snídaně leteckyleteckyPraha 11 420 Kč FM Detail
 30.9.2018 8 dní Polopenze leteckyleteckyKatovice 11 699 Kč Detail
Řecko » Řecko ostrovy » Kréta » Kréta západ » Agia Marina Haris starstarstar
Hotel
letecky
Katovice, Varšava
Polopenze
Hodnocení:
5,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
0 mVzdálenost od moře
  • Klimatizace
  • Přímo na pláži
  • Bazén venkovní
Datum Délka Strava Doprava Cena
 30.9.2018 8 dní Polopenze leteckyleteckyKatovice 11 565 Kč Detail
 3.6.2018 8 dní Polopenze leteckyleteckyKatovice 12 195 Kč Detail
 26.9.2018 8 dní Polopenze leteckyleteckyKatovice 12 465 Kč Detail

další nabídky >