Dovolená u moře Dovolená u moře
Aktivní dovolená Aktivní dovolená
Zážitky Zážitky
Poznávání Poznávání
Napište nám

V případě, že potřebujete více informací o některém z nabízených zájezdů nebo máte zájem o destinaci, kterou jste v naší nabídce nenašli, zanechte nám na sebe kontakt a my se Vám ozveme!

Jméno a příjmení
Váš Telefon
Váš E-mail
Chci informace o

Dovolená Fodele, Řecko, ceny od 16 980 Kč.

Detail destinace

Fodele Řecko - transparent

Nabízíme 1 ubytovacích kapacit za cenu 16 980 Kč - 70 670 Kč.

 

Základní informace:   Klidná vesnička Fodele je ideálním místem pro strávení velice pohodové dovolené. Je položena v krásné přírodě a obklopena pomerančovými háji lemuje hlavní silnici z Heraklionu do Rethymna. Svým návštevníkům nabízí dvě krásné písečné pláže, mnoho restaurací, kaváren a obchůdků, i mnoho památek. I při svém typickém vesnickém rázu jí můžeme díky všestrannosti a skvělé dostupnosti doporučit všem kategoriím zákazníků.
       
Pláže:   Fodele nabízí celkem dvě písečné pláže, z nichž jedna, nezasažena turistickým ruchem, je dostupná pouze z vesničky Fodele. Za to veřejná pláž, táhnoucí se nedaleko silnice Heraklion - Rethymno, nabízí všechno potřebné zázemí, včetně sprch, toalet a plážových taveren. Pronájem za plážový set na den činí cca 6-8 EUR (dle sezony). K dispozici je též mnoho vodních sportů, z nichž nejoblíbenější jsou šlapadla. Pláže ve Fodele mají pozvolný vstup do moře, ale kvůli občasným silným vlnám je doporučujeme spíše lepším plavcům.
       
Transfer z letiště:   Fodele se nachází cca 28 km západně od mezinárodního letiště v Heraklionu. Transfer, sjednaný Vaší CK bude trvat pravděpodobně 40 minut. V případě individuální přepravy lze využít za cca 40 EUR taxík, případně místní linkovou dopravu (cena jízdného do 3 EUR, doba jízdy asi 50 minut).
       
Možnosti zábavy:   Fodele nabízí několik taveren, restaurací, barů a obchůdků se suvenýry. Ke krásným procházkám se nabízí malý přístav s rybářskými loděmi. Jelikož je Fodele osadou starší, nachází se v jejím blízkém okolí mnoho památek. Pokud budete mít zájem o rušnější lokalitu, doporučujeme navštívit hlavní město Heraklion, či si udělat výlet do vzdálenější Chanie, kde lze obdivovat úzké uličky a uměle vybudované kanály.
       
Co byste zde neměli vynechat:   Fodele, spolu se svým blízkým okolím je samo o sobě okouzlující. Pro návštěvu památek nemusíte jezdit daleko. Jedná se totiž o rodiště známého malíře Domenika Theotokopoula - zvaného El Greco, který se narodil roku 1541, v oblasti Arhontiko, v domku kousek za vesničkou, kde je dnes umístěna jeho bysta. V této vesničce lze též narazit na roztomilý byzantský kostelík. za zmínku též stojí památník El Greca na náměstí ve Fodele, kde mu stíní přes tisíc let starý strom. Dobrým tipem a procházku je 5 km vzdálený klášter Moni Pandeleimen a říčka Pantomantris s různými druhy zvířat a rostlin.
       
Místní doprava:   Fodele je spojeno přímou autobusovou linkou s krétskou metropolí Heraklion. jízdné činí okolo 3 EUR a doba jízdy se pohybuje kolem 40 - 50 minut. K dispozici je i mnoho taxíků. Sazba za 1 ujetý kilometr je cca 2 EUR (večer až 2,50). V případě zájmu o pronájem dopravního prostředku Vám zajisté vyjdou vstříc půjčovny v okolních letoviscích.
       
Obrázky:  
       
   
       
Video:   Rádi zde zařadíme zajímavé video, na které nám pošlete doporučení. Děkujeme.
     
Další odkazy:   Rádi zde zařadíme zajímavý odkaz, na který nám pošlete doporučení. Děkujeme.
Výsledky hledání
FM
Řecko » Řecko ostrovy » Kréta » Kréta sever » Fodele Fodele Beach & Water Park Holiday Resort starstarstarstarstar
Hotel
letecky
Praha, Brno, Ostrava, Pardubice, Bratislava, Košice
All inclusive
Hodnocení:
5,3 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
0 mVzdálenost od moře
  • Klimatizace
  • Přímo na pláži
  • Bazén venkovní
  • WiFi
  • Vhodné pro děti
  • Wellness
  • Tobogány
  • Sportovni aktivity
Datum Délka Strava Doprava Cena
Načítám ... 4.5.2019 8 dní All inclusive leteckyleteckyPraha 16 980 Kč FM Detail
Načítám ... 11.5.2019 8 dní All inclusive leteckyleteckyPraha 16 980 Kč FM Detail
Načítám ... 5.10.2019 8 dní All inclusive leteckyleteckyPraha 16 980 Kč FM Detail

další nabídky >