Dovolená u moře Dovolená u moře
Aktivní dovolená Aktivní dovolená
Zážitky Zážitky
Poznávání Poznávání
Napište nám

V případě, že potřebujete více informací o některém z nabízených zájezdů nebo máte zájem o destinaci, kterou jste v naší nabídce nenašli, zanechte nám na sebe kontakt a my se Vám ozveme!

Jméno a příjmení
Váš Telefon
Váš E-mail
Chci informace o

Dovolená Kalamaki-Kréta, Řecko, ceny od 12 075 Kč.

Detail destinace

Kalamaki-Kréta Řecko - transparent

Nabízíme 1 ubytovacích kapacit za cenu 12 075 Kč - 33 134 Kč.

 

Základní informace:   Menší letovisko Kalamaki se nachází na jižním pobřeží Kréty, kde ho omývá Libyjské moře. Díky svému příjemnému klimatu zde sezona trvá celého půl roku - od dubna do října. Umístěno v nádherné přírodě, plné cedrů, cypřišů a pinií, láká Kalamaki ke krásným procházkám, či výletům do blízkého okolí, jež je bohaté na méně známé památky a krásná přírodní zákoutí. Typickou prázninovou atmosféru dokresluje hlavní,  3 km dlouhá písečná pláž, která je decentně oddělena od pláže nudistické. Kalamaki doporučujeme klientům, kteří vyhledávají místo pro klidnou a nerušenou dovolenou.
       
Pláže:   Kalamaki svým návštěvníkům nabízí hlavní, 3 kilometry dlouhou písečnou pláž, jejíž jedna část je nudistická. Celé pobřeží má pozvolný vstup do moře a díky menším vlnkám je vhodné pro rodiny s dětmi, neplavce a horší plavce. Jelikož Kalamaki je položeno uprostřed panenské přírody, není zde (až na pláže u větších hotelů) žádné zázemí, nabídka vodních sportů, ani možnost pronájmu plážových setů. Na zdejší pláže připlouvají želvy Caretta-caretta a kladou zde vajíčka. Výhled z pláže je ale úchvatný. Vpravo leží vesnička Agia Galini a pohoří Ida a v dálce dva malé ostrůvky Paximadia.
       
Vzdálenost od letiště:   Kalamaki je vzdáleno cca 100 km jižně od mezinárodního letiště v Heraklionu. Transfer, sjednaný Vaší CK bude trvat cca 120 minut. Lze též využít služeb místního taxíku za sazbu cca 130 EUR - doba jízdy bude přibližně stejná. Dopravu linkovým autobusem nedoporučujeme, je dlouhá, cenově nevýhodná a nepohodlná.
       
Možnosti zábavy:   Kalamaki je sice klidnějším letoviskem, ale i tak nabízí nespočet taverniček, hospůdek, restaurací, kaváren, barů a obchůdků s různými suvenýry, díky kterým zde noční život poklidně bují až do brzkých ranních hodin. Nechybí ani půjčovny aut, či pár butiků luxusních značek.
       
Co byste zde neměli vynechat:   Oblast v okolí Kalamaki nadchne i milovníky historie. Za Kalamaki leží pozůstatky antického přístavu Kommós, které najdeme na jedné z nejkrásnějších pláží jižního pobřeží. V blízkém okolí leží minojský palác Festos, Gortys a další archeologická naleziště. Do všech tětcho míst doporučujeme vyrazit - jedná se o vskutku skvostná místa.
       
Místní doprava:   Kalamaki je místní autobusovou linkou spojeno s okolním, většími, letovisky, ze kterých se dá pak jet dál do Heraklionu. Na delší cesty rozhodně využijte taxíku - jedná se o velice pohodlný způsob přepravy po ostrově. K dispozici je i půjčovna aut, kde je vyvěšen aktuální sazebník na různé typy vozů.
       
Obrázky:  
       
Video:   Video z Kalamaki
       
Další odkazy:   www.kalamaki.com.gr/ - oficiální webová stránka Kalamaki

 

Výsledky hledání
Řecko » Řecko ostrovy » Kréta » Kréta jih » Kalamaki-Kréta Aparthotel Porto Kalamaki starstarstar

letecky
Praha, Vídeň
Bez stravy, Snídaně
Hodnocení:
5,2 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 13.10.2018 8 dní Bez stravy leteckyleteckyVídeň 12 075 Kč Detail
 17.10.2018 8 dní Bez stravy leteckyleteckyVídeň 12 075 Kč Detail
 20.10.2018 8 dní Bez stravy leteckyleteckyVídeň 12 075 Kč Detail

další nabídky >