Dovolená u moře Dovolená u moře
Aktivní dovolená Aktivní dovolená
Zážitky Zážitky
Poznávání Poznávání
Napište nám

V případě, že potřebujete více informací o některém z nabízených zájezdů nebo máte zájem o destinaci, kterou jste v naší nabídce nenašli, zanechte nám na sebe kontakt a my se Vám ozveme!

Jméno a příjmení
Váš Telefon
Váš E-mail
Chci informace o

Turistické lokality

Turistické lokality

 

Informace o turistických lokalitách 

ZAJÍMAVOSTI O LOKALITÁCH

Rádi se s Vámi podělíme o vše zajímavé, co o jednotlivých místech víme. Sami cestujeme za poznáním míst, kam posíláme naše klienty, a velmi užitečnými a čerstvými informacemi nás obdařují ti, kteří se ze svých cest vracejí.

OFICIÁLNÍ INFORMACE O JEDNOTLIVÝCH ZEMÍCH

Přehledné oficiální aktuální informace o všech státech světa naleznete na stránkách Ministerstva zahraničních věcí ČR.

KDE JE V EVROPĚ NEJLEPŠÍ KOUPÁNÍ

Informace o kvalitě vody z 21 tisíc pláží jsou hodnoceny podle "semaforového systému". Voda zeleně označená
je nezávadná, červená není ke koupání vhodná. Pohled na jedinou mapu stačí ke zkontrolování kvality vody na pláži nebo u rybníka na celém území Evropské unie. Portál dokumentující evropskou kvalitu vody a další ukazatele UPENlive

ČISTOU PLÁŽ POZNÁTE PODLE MODRÉ VLAJKY

Systém modrých vlajek www.blueflag.org/blueflag

Užitečným pomocníkem jak poznat, že bude v místě dovolené opravdu čistá pláž, je systém tzv. Blue Flag. Prestižní ekologické ocenění "Modré vlajky" uděluje od roku 1987 Nadace pro ekologickou výchovu (The Foundation for Enviromental Education - FEE) při Radě Evropy. Její porota před udělením "vlajky" hodnotí především čistotu a upravenost pláží, vybavení, čistotu moře a přírodní rámec bezprostředního okolí. Dalšími kritérii jsou způsob recyklace odpadů, bezpečnost služeb poskytovaných na místě nebo první pomoc na pláži.