Dovolená u moře Dovolená u moře
Aktivní dovolená Aktivní dovolená
Zážitky Zážitky
Poznávání Poznávání
Napište nám

V případě, že potřebujete více informací o některém z nabízených zájezdů nebo máte zájem o destinaci, kterou jste v naší nabídce nenašli, zanechte nám na sebe kontakt a my se Vám ozveme!

Jméno a příjmení
Váš Telefon
Váš E-mail
Chci informace o

Dovolená Grado, Itálie, ceny od 2 020 Kč.

Detail destinace

Grado Itálie - transparent

Nabízíme 2 ubytovacích kapacit za cenu 2 020 Kč - 21 474 Kč.

Počasí:

Dnes Počasí v Grado - transparent 16° C Zítra Počasí v Grado - transparent 12 - 16° C24.10. Počasí v Grado - transparent 12 - 16° C
25.10. Počasí v Grado - transparent 12 - 17° C26.10. Počasí v Grado - transparent 12 - 17° C27.10. Počasí v Grado - transparent 15 - 17° C
28.10. Počasí v Grado - transparent 11 - 17° C29.10. Počasí v Grado - transparent 14 - 17° C30.10. Počasí v Grado - transparent 12 - 16° C
Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and the NRK
Základní info:   Známé italské letovisko Grado, se rozkládá na úzkém pruhu země, spojeného s pevninou, na němž leží malebné historické centrum v benátském stylu. Díky svým renovovaným lázním, příjemným borovicovým hájům, klidnému a čistému moři, bohatému kulturnímu životu a gastronomickým lahůdkám je skutečnou oázou pro pravou klidnou dovolenou. Kromě relaxace a odpočinku však Grado nabízí i poznání. Skrývá okouzlující staré město s mnoha křesťanskými bazilikami, rušnými náměstíčky a sugestivními zákoutími rybářské osady. Umění, kultura a historie zde splývají v dokonalé symbióze.
     
Pláže:   Od roku 1892 je Grado díky své poloze mezi Benátkami a Terstem řaženo k plážím střední Evropy, přičemž je jedinou jadranskou pláží, obrácenou směrem na jih. Místní 4 kilometry dlouhá pláž má sametový písek a díky svému obsahu minerálů navíc i léčivé účinky. Pláž s bezpečným a hladkým dnem se pomalu svažuje do klidného a čistého moře a tím pádem je vhodná pro rodiny s malými dětmi. Přístup k pláži je zaručen pro všechny – i pro osoby na speciálním invalidním vozíku J.o.b. (který je vhodný pro písečný povrch) a nachází se zde převlékárny, sprchy s teplou a studenou vodou a zdravotní středisko. Dále je k dispozici několik plaveckých a windsurfingových škol, bowlsová hřiště, hřiště pro plážový volejbal, basketbal, ping pong a dětské hřiště. Pro všechny návštěvníky pláže je zde navíc prostor pro gymnastiku a stretching – ti nejmenší mohou navštívit dětský koutek.
     
Doporučená trasa:   Praha, Brno, Mikulov, Wien, Graz, Klagenfurt, Villach, Udine, směr Trieste, sjezd Cervignano del Fruli, Grado (cca 850 km)
     
Možnosti zábavy:   Grado se v poslední době čím dál víc zdokonaluje v lázeňských službách. Důkazem toho je lázeňské středisko Git, disponující kvalitním týmem animátorů a zahrnuje i termální aquapark s úžasným bazénem s mořskou vodou o délce 85 m a ploše 1 512 m2, který je zárukou zábavy, relaxace a zároveň péče o tělesnou krásu. O to je postaráno díky dětskému hřišti, více, než 50 metrů dlouhému tobogánu, 2 odrazovým můstkům, 2 podvodním stezkám pro bublinkovou masáž, 3 kašny, 3 hydromasážním panelům, 2 kaskádovým hydromasážím, 1 whirpoolu a internetovému koutku. Součástí komplexu je i wellness a fitness centrum se soláriem. Kromě relaxace Grado nabízí i řadu možností pro ativní trávení volného času – tenis, rybaření, plachtění, windsurfing a kitesurfing, volejbal, jízda na koni, jízda na kole, či golf na mezinárodním 18-jamkovém hřišti – to je výčet jen zlomku aktivit, které zde lze provozovat. Každoročně se v Gradě uskutečňuje řada sportovních událostí – od tenisových a golfových turnajů, přes triatlonové závody, až po závody plachetnic mezinárodního významu, z nichž nejznámější je Barcolana, jenž se koná v říjnuv Terstském zálivu. Neméně významnými událostmi jsou například: Graissanská regata, knižní, filmové a hudební festivaly, vinařské a gastronomické přehlídky, či soutěže, kde soutěží nejlepší regionální šékuchaři. V centru městečka se pak nachází mnoho cukráren, restaurací, hospůdek, barů, nočních podniků, tanečních klubů s diskotékami, obchůdky a luxusní butiky.
     
Náš tip:   V Gradu se nachází významné kulturní památky, z nichž můžeme jmenovat například baziliku sv. Eufemie (postaveno roku 579), nedávno restaurovanou baziliku sv. Milosrdné Panny Marie z 5. století a svatyně Madony z Barbana ze 5. století. Výše zmíněné město Aquileia se nachází pouhých 10 km od Grada a bylo založeno Římany roku 181 př. n. l. Dodnes zachovává četná historická svěděctví ve formě římského fóra, říčního přístavu, archeologického muzea a překrásné mozaiky baziliky.
     
Místní doprava:   Grado má autobusové spojení s Terstem a Benátkami. K dispozici jsou taxíky, dále pak půjčovny kol a skútrů.
     
Videa:  
     
Webové stránky:   www.grado.it
     
Fotogalerie:  
     
   
     
   

© 2012 Cestovní agentura ASSIST - your way s.r.o., www.i-assist.cz 

Výsledky hledání
Itálie » Adriatická riviéra » Grado Laguna Palace starstarstarstar
Hotel
vlastní
-
Snídaně, Polopenze, Plná penze
Hodnocení:
5,3 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
400 mVzdálenost od moře
  • Klimatizace
  • WiFi
  • Wellness
Datum Délka Strava Doprava Cena
 13.11.2017 3 dny Snídaně vlastnívlastní 2 020 Kč Detail
 14.11.2017 3 dny Snídaně vlastnívlastní 2 020 Kč Detail
 15.11.2017 3 dny Snídaně vlastnívlastní 2 020 Kč Detail
Itálie » Adriatická riviéra » Grado Hotel Astoria starstarstarstar
Hotel
vlastní
-
Polopenze
Hodnocení:
0,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 25.3.2018 4 dny Polopenze vlastnívlastní 4 560 Kč Detail
 28.3.2018 4 dny Polopenze vlastnívlastní 4 560 Kč Detail
 31.3.2018 4 dny Polopenze vlastnívlastní 4 560 Kč Detail

další nabídky >