Dovolená u moře Dovolená u moře
Aktivní dovolená Aktivní dovolená
Zážitky Zážitky
Poznávání Poznávání
Napište nám

V případě, že potřebujete více informací o některém z nabízených zájezdů nebo máte zájem o destinaci, kterou jste v naší nabídce nenašli, zanechte nám na sebe kontakt a my se Vám ozveme!

Jméno a příjmení
Váš Telefon
Váš E-mail
Chci informace o

Dovolená Nuweiba, Egypt, ceny od 0 Kč.

Detail destinace

Nuweiba Egypt - transparent

za cenu .

Počasí:

Dnes Počasí v Nuweiba - transparent 35° C Zítra Počasí v Nuweiba - transparent 28 - 36° C23.8. Počasí v Nuweiba - transparent 26 - 35° C
24.8. Počasí v Nuweiba - transparent 29 - 37° C25.8. Počasí v Nuweiba - transparent 29 - 36° C26.8. Počasí v Nuweiba - transparent 27 - 35° C
27.8. Počasí v Nuweiba - transparent 27 - 34° C28.8. Počasí v Nuweiba - transparent 28 - 34° C29.8. Počasí v Nuweiba - transparent 28 - 35° C
Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and the NRK

 

Základní informace:   Nuweiba je egyptské přímořské letovisko ležící mezi Sharm el Sheikhem (150 kilometrů) a Tabou (70 kilometrů) na Sinajském poloostrově. Oproti ostatním střediskům v Egyptě Nuweiba nevyniká jako šnorchlovací destinace, ale jedná se opravdu o klidnou oblast určenou k lenošení na rozlehlých písčitých plážích. Proto ji doporučujeme zákazníkům, kteří vyhledávají klidné místo pro svoji dovolenou.
     
Pláže:   Kromě bohatého podmořského života zde naleznete i překrásné písčité pláže. Pláže jsou většinou ve vlastnictví hotelů a služby se zde nacházející jsou převážně zahrnuty do programu All Inclusive.
     
Transfer z letiště:   Transfer z mezinárodního letiště v Tabě trvá cca 40 minut a většinou ho zajišťují hotelové minibusy.  Transfer lze uskutečnit dále taxíkem.
     
Možnosti zábavy:   V samotné Nuweibě se nachází i malý přístav, kde se jakoby zastavil čas. Co se zábavy týče, je nutné využít služeb hotelového komplexu. Asi jeden kilometr od centra Nuweiby je ale městečko Tarabin, kde naleznete kemp vystavěný v beduínském stylu s levnými chatkami na pronájem - jedná se o parádní zpestření pobytu.
     
Co nevynechat:   Místní zajímavostí je hrad Nuweiba postavený v roce 1893, který v současné době usiluje o zápis na seznam světového kulturního dědictví UNESCO. Stejně jako z ostatních středisek na Sinaji můžete z Nuweiby vyrazit na výlety do vnitrozemí (Mojžíšova hora a klášter svaté Kateřiny) nebo navštívit Jeruzalém v Izraeli, popřípadě jordánskou Petru.
     
Místní doprava:   Lze využít služeb hotelových minibusů, či taxíků, které při větším počtu osob a dobrém smlouvání vyjdou opravdu levně. Ve středisku Taba se též nachází i pár půjčoven.

   
Obrázky:    
     
     
     
   
     
Video:   Projížďka Nuweibou
    Videoprezentace Nuweiby
     
Odkazy:   www.nuweiba.org/ - oficiální stránky letoviska
    www.dive-nuweiba.com - potápění v Nuweibě