Dovolená u moře Dovolená u moře
Aktivní dovolená Aktivní dovolená
Zážitky Zážitky
Poznávání Poznávání
Napište nám

V případě, že potřebujete více informací o některém z nabízených zájezdů nebo máte zájem o destinaci, kterou jste v naší nabídce nenašli, zanechte nám na sebe kontakt a my se Vám ozveme!

Jméno a příjmení
Váš Telefon
Váš E-mail
Chci informace o

Dovolená Ain El Soukhna, Egypt, ceny od 0 Kč.

Detail destinace

Ain El Soukhna Egypt - transparent

za cenu .

Počasí:

Dnes Počasí v Cairo - transparent 39° C Zítra Počasí v Cairo - transparent 23 - 35° C25.6. Počasí v Cairo - transparent 24 - 36° C
26.6. Počasí v Cairo - transparent 24 - 37° C27.6. Počasí v Cairo - transparent 24 - 41° C28.6. Počasí v Cairo - transparent 28 - 41° C
29.6. Počasí v Cairo - transparent 25 - 36° C30.6. Počasí v Cairo - transparent 23 - 34° C
Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and the NRK

 

Základní informace:   Ain El Soukhna (v češtině Horký pramen) se nachází cca 120 km jihovýchodně od hlavního města Káhira a 60 km jižně od Suezského průplavu. Původně sídlo egyptské chudiny se v průběhu 90.let díky nálezu léčivých minerálních pramenů proměnilo na krásné a puvabné rekreační středisko, s rozlehlými hotely, krásnými palomvými zahradami a množstvím turistických atrakcí. Možná právě díky nim a úchvatné písčité pláži je letovisko vyhledáváno převážně rodinami s dětmi.
     
Pláže:   Ain El Soukhna je oblíbená zejména pro svou několik kilometrů dlouhou pláž, kterou pokýrvá nádherný žluťoučký písek. Pláž má pozvolný vstup do vody, což ocení hlavně rodiny s malými dětmi. Místní mořské vody jsou křišťálově čisté a vlny jsou slabé. Nezklameme ani potápěče, pro ktére zde jsou podmínky přímo ideální. Avšak potěšení budou i příznivci vodních sportů, kteří si tu mohou vyzkoušet jízdu na vodních lyžích, jízdu na vodním skútru, atd.
     
Transfer z letiště:   Letovisko Ain El Soukhna se nachází cca 120 km jihovýchodně od mezinárodního letiště v Káhiře. Transfer, sjednaný partnerskou cestovní kanceláří bude trvat přibližně 1 hod. a 35 min.
     
Možnosti zábavy:   V Ain El Soukhna se mimo hotelové komplexy nachází mnoho restaurací, čajoven a obchůdků se zajímavými suvenýry. Pro děti je zde připraveno dětské hřiště a několik vodních parků, v rámci hotelových resortů. Soukhna je vskutku krásné středisko a je ideální pro procházky. V okolí najdete širokou škálu všelijakých exotických rostlin - hlavně palem. Z výletů doporučujeme hlavní město Káhiru a dva nejstarší egyptské kláštery, v horách, nedaleko městečka Zafrana.
     
Co nevynechat:   Za vidění stojí dva nejstarší kláštery v Egyptě. První stavba - klášter sv. Pavla, pojmenovaný dle poustevníla Pavla Thébského, který v egyptské poušti strávil neuvěřitelných devadesát let! Za vysokými klášterními zdmi se pěstovala zelenina a lisoval olej. Tento klášter též dobře posloužil jako pevnost před nájezdy muslinů a beduínů. Daleko více ceněný je ale nedaleký kostel sv. Antonína. Antonín byl syn velice bohatého kupce z Alexandrie, ale po jeho smrti se vzdal majetku a v těchto místech založil klášter. Antonín samotný ale žil v jeskyni, kam i dodnes, po jeho vzoru odcházejí mniši, aby zde rozjímali. Velký klášterní komplex nabízí svým návštěvníkům několik kostelů a kapli, léčivý pramen sv. Antonína a onu jeskyni, k níž vede neuvěřitelných (!) 1158 schodů. Oba kláštery spojuje stezka, dlouhá 35 km. Po ní se údajně oba poustevníci navštěvovali.
     
Místní doprava:   Připravte se na to, že hromadná doprava není dosud v Ain El Soukhna zavedena. Musíte se tedy spokojit jen s místním taxíky, které jsou ovšem levný a pohodlný způsob, jak se podívat do okolí. Jednotlivé hotelové komplexy organizují svými mikrobusy dopravu do nejžádanějších lokalit. Poslední možností je pronájem automobilu.
     
Obrázky:  
     
   
     
   
     
   
     
Video:   Ain El Soukhna
     
Odkazy:   Rádi zde zařadíme zajímavý odkaz, na který nám pošlete doporučení. Děkujeme.