Dovolená u moře Dovolená u moře
Aktivní dovolená Aktivní dovolená
Zážitky Zážitky
Poznávání Poznávání
Napište nám

V případě, že potřebujete více informací o některém z nabízených zájezdů nebo máte zájem o destinaci, kterou jste v naší nabídce nenašli, zanechte nám na sebe kontakt a my se Vám ozveme!

Jméno a příjmení
Váš Telefon
Váš E-mail
Chci informace o

Dálniční známky, rakouské dálniční známky, ASSIST dálniční známky, dálniční známky 2018

DÁLNIČNÍ ZNÁMKY

INFORMACE O DÁLNIČNÍCH KUPONECH

 Před cestou doporučujeme přečíst i "Tipy pro bezpečné letní cestování" - ZDE.


RAKOUSKO - dálniční kupón

 Rakousko

SEZNAM ZPOPLATNĚNÝCH ÚSEKŮ - RAKOUSKO

SEZNAM ZPOPLATNĚNÝCH ÚSEKŮ - RAKOUSKO

CENY DÁLNIČNÍCH KUPONŮ RAKOUSKO 2018

 
Ceny mýta za užití vybraných úseků dálnic rok 2018.
Uváděná cena je za jeden průjezd.

A9 Pyhrnská dálnice - Bosruck
A9 Pyhrnská dálnice - Gleinalm
A10 Taurenská dálnice
A11 Karawanken tunel
A13 Brennerská dálnice
S16 Arlberg tunel
Grossglockner - osobní auto
Grossglockner - motocykl
Felbertauernstrasse - osobní auto
Felbertauernstrasse - motocykl
05,00  EUR
08,00  EUR
11,00  EUR
07,00  EUR
08,50  EUR
09,00  EUR
29,00  EUR
19,00  EUR
18,00  EUR
18,00  EUR

Zakoupit mýtné si můžete online na webu Asfinagu (pozor platí až po 18 dnech!) - zde 

Pozn.: Povinnost dálniční známky na rakouských dálnicích a rychlostních silnicích vzniká od 1.ledna 2004 pro všechna vozidla do celkové max.hmotnosti 3,5 tuny (včetně). Přívěsy tažené za vícestopými motorovými vozidly, s max. přípustnou celkovou hmotností tažného vozidla do 3,5 tuny, se do celkové hmotnosti nezapočítávají (tzn. nepodléhají povinnosti známky). Na vybraných úsecích dálnic a rychlostních komunikací se také mimo dálniční známky platí mýtné za průjezd. Mýtné se platí na místě přímo v mýtné bráně. 

Otestování pravosti dálničního kupónu
Známku si každý může dodatečně otestovat online. Po zadání čísla kupónu systém rozpozná, jestli se jedná o správně vytištěnou známku. Číslo známky stojí pod natištěným čárovým kódem a otestovat si ji můžete zde.
Další informace naleznete na http://www.asfinag.at 
WEB CAMS http://www.asfinag.at/webcams 

PRAVIDLA VÝMĚN A NÁHRAD KUPÓNŮ


SLOVENSKO

Slovensko
SLOVENSKO ZAVÁDÍ OD ROKU 2017 ELEKTRONICKÉ DÁLNIČNÍ ZNÁMKY

Od ledna 2017 zavádí Slovensko elektronické dálniční známky pro osobní automobily. Ceny zůstávají stejné jako u samolepících známek:

Systém funguje stejně jako v sousedním Maďarsku, kde jsou elektronické dálniční známky od roku 2013. Pokud pojedete na Slovensko po dálnici, určitě bude možnost si známku pořídit na hraničním přechodu, popřípadě na první slovenské čerpací stanici. Na hraničním přechodu budou k dispozici samoobslužné terminály, kde musíte ovšem zaplatit kreditní kartou. Další možností bude její nákup přes internet. V každém případě budete muset při nákupu sdělit prodávajícímu registrační značku vašeho vozidla. Zaplacením příslušného obnosu, bude váš automobil zařazen do databáze vozů, které smějí používat slovenské dálnice. Kontrolovat vás bude kamerový systém na mýtných branách, který takto kontroluje ve většině států Evropy kamióny.

Webová stránka, kde lze slovenskou elektronickou známku koupit je www.eznamka.sk. Po úspěšném dokončení platby budete mít k dispozici doklad ve formě PDF s potvrzení o zaplacení elektronické dálniční známky. Pokud vše proběhlo bez problémů, mělo by být Vaše vozidlo v registru těch, kteří mohou užívat slovenské dálnice a žádné potvrzení pravděpodobně potřebovat nebudete. Pro jistotu si jej vytiskněte a vezměte s sebou.


ŠVÝCARSKO - dálniční kupóny

Švýcarsko

Zpoplatněné úseky

Dálniční známka je povinná pro všechna motorová vozidla do celkové hmotnosti 3,5 tuny.  

osobní vozidlo do 3,5t roční kupón

1100,- Kč

1. PRODEJ DÁLNIČNÍHO KUPÓNU: ve Švýcarsku lze dálniční kupón zakoupit na poštách, čerpacích stanicích a obchodních místech švýcarského automotoklubu TCS stejně tak jako na kantonálních silničních správních úřadech. Na hraničních přechodech lze dálniční kupón zakoupit na všech celnicích.
V zahraničí je dálniční kupón možné zakoupit u většiny automotoklubů s tím, že v blízkosti hranic se Švýcarskem také u dálničních čerpacích stanic či u kiosků a trafik (Rakousko). Dálniční kupón lze v zahraničí zakoupit také prostřednictvím internetu u švýcarského Travel Center a v Německu u Deutsche Post a automotoklubu ADAC.

2. PRODEJNÍ CENA: Prodejní cena je stanovena na 40 švýcarských franků. V případě zakoupení dálničního kupónu na celním úřadě je možné zaplatit i v cizí měně (pouze bankovkami). Vrácené peníze však budou vždy ve švýcarských francích.
Pro dálniční kupóny zakoupené v zahraničí stanovilo Vrchní ředitelství cel prodejní cenu v cizí měně. Jako doklad o platbě slouží dálniční kupón.

3. UMÍSTĚNÍ DÁLNIČNÍHO KUPÓNU: Dálniční kupón je na vozidle umístěn následovně:
u vozidel na vnitřní straně čelního skla (na levém kraji skla či za zpětným zrcátkem),
u přívěsů a motocyklů na lehce přístupném, nevyměnitelném dílu.
Při umístění dálničního kupónu je třeba dbát přímého nalepení na čelní sklo. Nalepení dálničního kupónu pouze za pomoci lepící pásky, folie nebo dalších pomocných prostředků není tolerováno a je trestáno v souladu s právními předpisy.

4. VÝMĚNA DÁLNIČNÍHO KUPÓNU SE NEPROVÁDÍ: Celní úřad neprovádí výměnu v případě, že:
se kupón poškodí při špatném zacházení,
dojde ke zničení nebo ztrátě kupónu,
dojde k prodeji vozidla, přívěsu, karavanu či motocyklu.

5. NÁHRADA DÁLNIČNÍHO KUPÓNU: Celní úřad provádí zdarma výměnu v případě, že:
při prodeji nebo při nalepení dojde k poškození a dálniční kupón je celý vrácen, při celní kontrole nebo při předvedení vozidla dojde ke zjištění, že dálniční kupón není správně nalepen (např. na zadním skle vozidla). V tomto případě také obdržíte pokutu v souladu s právními předpisy,
se jedná o zjevnou tiskovou chybu, dojde u vozidel registrovaných v zahraničí k výměně čelního skla z důvodu poškození skla a náhrada škody není provedena pojišťovnou (k žádosti o náhradu je nutné přiložit poškozený dálniční kupón a fakturu za výměnu poškozeného skla).
U vozidel registrovaných ve Švýcarsku se provádí náhrada prostřednictvím pojišťovny.
Ve všech ostatních případech musí žadatel kontaktovat písemně Švýcarské vrchní ředitelství cel:

Eidgenössische Oberzolldirektion
Sektion Fz & SVA
Monbijoustrasse 40
3003 Bern

6. PŘENOSITELNOST DÁLNIČNÍHO KUPÓNU: V souladu s právními předpisy je dálniční kupón platný pouze na příslušném vozidle, tzn. oddělení a nalepení dálničního kupónu na jiné vozidlo není dovoleno. Oddělené dálniční kupóny ztrácejí svou platnost a jiné použití je postihováno v souladu s právními předpisy.


MAĎARSKO - elektronické kupóny pro maďarské dálnice

Maďarsko

CENY DÁLNIČNÍCH KUPÓNŮ MAĎARSKO 2018
Kategorie Dálniční elektronická viněta Cena za 1 ks
 D1 Motocykl 10 - denní
Osobní vozidlo do 3,5t 10 - denní
Osobní vozidlo do 3,5t měsíční
Osobní vozidlo do 3,5t roční
170,-Kč
350,-Kč
565,-Kč
5 070,-Kč
     

Placené úseky v Maďarsku viz níže.Od 28.6.2013 došlo z maďarské strany k redukci sortimentu.
Protože je e-viněta vystavena na konkrétní vozidlo, je nutné, aby kupující znal příslušnou RZ (registrační značku) vozidla.
Výše poplatku za použití dálnic v Maďarsku závisí na příslušnosti vozidla do některé z následujících kategorií: 

Elektronická viněta

D1 motocykly a motorová vozidla s maximální vahou do 3,5 tuny (včetně všech druhů přívěsů)

B2 autobusy a rekreační vozidla nad 3,5 tuny, maximálně však 7,5 tuny (včetně všech druhů přívěsů) Mýtné

J2 nákladní automobily s celkovou povolenou hmotností převyšující 3,5 tuny se 2 nápravami

J3 Nákladní automobily s celkovou povolenou hmotností převyšující 3,5 tuny se 3 nápravami J4 Nákladní automobily s celkovou povolenou hmotností převyšující 3,5 tuny se 4 nebo více nápravami


E-viněty je možno elektronicky zakoupit v následujících místech:

  • Praha 4, Na Strži 1837/9
  • Brno, Okružní ulice 5, 638 00 Brno – Lesná

Informace o mýtném naleznete zde.


SLOVINSKO - dálniční kupóny

Slovinsko

CENY DÁLNIČNÍCH KUPÓNŮ SLOVINSKO 2018

Osobní vozidlo do 3,5t roční
Umístění kupónu: První část kupónu musí být umístěna a celou svou plochou nalepena na vnitřní straně čirého skla předního okna motorového vozidla (nebo prvního motorového vozidla v soupravě) na levém horním, nebo dolním okraji, případně horním středu (zpětné zrcátko) tak, aby výhled řidiče vozidla byl co nejméně omezen a kupón byl dobře viditelný z vnější strany vozidla.

3300,-Kč

Osobní vozidlo do 3,5t měsíční
Umístění kupónu: První část kupónu musí být umístěna a celou svou plochou nalepena na vnitřní straně čirého skla předního okna motorového vozidla (nebo prvního motorového vozidla v soupravě) na levém horním, nebo dolním okraji, případně horním středu (zpětné zrcátko) tak, aby výhled řidiče vozidla byl co nejméně omezen a kupón byl dobře viditelný z vnější strany vozidla. (30 EUR)

900,-Kč

Osobní vozidlo do 3,5t 7 dnů
Umístění kupónu: První část kupónu musí být umístěna a celou svou plochou nalepena na vnitřní straně čirého skla předního okna motorového vozidla (nebo prvního motorového vozidla v soupravě) na levém horním, nebo dolním okraji, případně horním středu (zpětné zrcátko) tak, aby výhled řidiče vozidla byl co nejméně omezen a kupón byl dobře viditelný z vnější strany vozidla. (15 EUR)

450,-Kč

MOTOCYKL 7 dnů 

Umístění kupónu:
 

225,-Kč

Osobní automobily a motocykly používají od 1. července 2008 dálniční kupóny pro jízdu po slovinských dálnicích a rychlostních komunikacích. Slovinskou dálniční síť tvoří v současnosti cca 400 kilometrů dálnic a rychlostních komunikací. Platnost roční dálniční známky pro rok 2016 je od 1.12.2015. 

Známku lze použít pouze pro jedno vozidlo!
Poškozená, nebo částečně odstraněná známka je neplatná. Není dovoleno používat jiná lepidla, speciální fólie, lepící pásky atd. Takové použití číní dálniční známku neplatnou.

Informace převzaty z www.aba.cz, kde najdete i další potřebné údaje o turistických destinacích.

 

Cestujete do zahraničí vypůjčeným nebo firemním vozidlem?

Pokud použijete motorové vozidlo, kde nejste uveden jako vlastník vozidla, nechte si vystavit od majitele vozidla potvrzení. Text potvrzení musí být minimálně v anglickém jazyce, nebo v jiném světovém jazyce. Potvrzení o užívání firemního vozu či vozu vlastněného cizí osobou musí být notářsky ověřeno.
Tímto úkonem zabráníte případné možnosti zadržení motorového vozidla policií do doby než se prokáže, že vozidlo není odcizeno. Některé evropské státy provádějí kontrolu již na hranicích a v případě, že nebudete schopni doložit souhlas majitele vozidla s jeho užitím, může Vám být znemožněn vjezd na území státu.