Dovolená u moře Dovolená u moře
Aktivní dovolená Aktivní dovolená
Zážitky Zážitky
Poznávání Poznávání
Napište nám

V případě, že potřebujete více informací o některém z nabízených zájezdů nebo máte zájem o destinaci, kterou jste v naší nabídce nenašli, zanechte nám na sebe kontakt a my se Vám ozveme!

Jméno a příjmení
Váš Telefon
Váš E-mail
Chci informace o

Zavádějící informace TV NOVA - cestovní doklady do vybraných zemí

Aktuality
Zavádějící informace TV NOVA - cestovní doklady

Zavádějící informace TV NOVA - cestovní doklady

29.5.2017

v souvislosti s reportáží TV NOVA, která byla odvysílána dne 26. května a která poskytuje zavádějící informace o možném požadavku na předložení cestovního pasu při cestách občanů ČR do Bulharska, Chorvatska, Rumunska, Kypru, Velké Británie a Irska si Vás dovolujeme informovat, že dle sdělení MZV ČR je pro vstup na území těchto států nadále postačující platný průkaz totožnosti (nebo cestovní pas).

V návaznosti na četné dotazy klientů AČCKA kontaktovala Velvyslanectví Bulharské republiky v ČR, které potvrdilo, že požadavky na vstupní dokumenty pro občany ČR zůstávají beze změn. Čeští turisté tak mohou na území Bulharska vstupovat s platným občanským průkazem nebo pasem, dle své volby. Platný občanský průkaz je postačujícím dokumentem i v případě vstupu do Chorvatska, jak na svých stránkách uvádí Velvyslanectví Chorvatské republiky v ČR. Dostačujícím vstupním dokumentem je občanský průkaz dle informací MZV ČR také v případě ostatních výše jmenovaných zemí.

O uvedení informací na pravou míru byla požádána redakce TV NOVA i Ministerstvo zahraničních věcí ČR. Dle vyjádření MZV, bude natočena nová reportáž, která jasně podá informaci o uznávaných cestovních dokladech pro vstup na území těchto států.

Oficiální podmínky vycestování z ČR najdete ZDE.

V této souvislosti také připomínáme, že děti musí mít při cestách do zahraničí vlastní cestovní doklad (a to i v případě, že jsou zapsány v občanském průkazu rodičů).

Další aktuality naleznete každý den na našem facebooku ZDE.

Potřebujete být v obraze nebo pomoci, obraťte se na náš tým, rádi Vám pomůžeme.

Krásný den

Roman Klihavec a celý ASSIST tým

ASSIST – your way s.r.o.
cestovní agentura
U Nemocnice 3064, 415 01  Teplice
IČ: 287 15 241, DIČ: CZ28715241
Telefon: 417 532 669, 417 532 820
Mobilní tel./HOT-LINE/HELP-LINE: 777 277 478 nebo 777 ass ist
E-mail: sekretariat@i-assist.cz, Internet: www.i-assist.cz
SKYPE: assist_rezervace, ICQ: 197-595-152
Facebook: www.facebook.com/ASSIST.CA
Člen Asociace českých cestovních kanceláří a agentur - AČCKA