Dovolená u moře Dovolená u moře
Aktivní dovolená Aktivní dovolená
Zážitky Zážitky
Poznávání Poznávání
Napište nám

V případě, že potřebujete více informací o některém z nabízených zájezdů nebo máte zájem o destinaci, kterou jste v naší nabídce nenašli, zanechte nám na sebe kontakt a my se Vám ozveme!

Jméno a příjmení
Váš Telefon
Váš E-mail
Chci informace o

Jak postupovat při nehodě na lyžích v zahraničí? Pozor na podvodníky!

Aktuality
Jak postupovat při nehodě na lyžích v zahraničí? Pozor na podvodníky!

Jak postupovat při nehodě na lyžích v zahraničí? Pozor na podvodníky!

20.12.2016

Pokud se chystáte na zimní dovolenou do Alp nebo kamkoliv jinam, neměli byste zapomínat, že místní lyžaři jsou často zkušenější než Češi – a to nejen ve sjezdu. Zatímco v České republice se začaly soudy o odškodnění za fyzickou a psychickou újmu skutečně rozmáhat až během několika posledních let, obyvatelé ze západních zemí měli už několik desetiletí na to, aby se této praxi naučili. V mnohých případech jsou v právu, existují ale i skupinky podvodníků, které využívají lidské nevědomosti. Ve spolupráci s pojišťovnou Allianz Vám proto přinášíme několik důležitých rad, jak postupovat, pokud zaviníte nehodu nebo jste účastníkem.

Jak takové podvody probíhají? Kdo stál někdy na lyžích, ví, že z nich není těžké spadnout, natož pád zahrát. Stává se, že podvodníci si vyhlédnou skupinku zahraničních turistů a před jedním z nich simulují pád. Úraz není vážný, ale lyžaři si přesto vymění kontakty pro případ potřeby. Rozejdou se v dobrém. Podvodník nato vyrazí s drobnou pohmožděninou k lékaři, zveličí bolest a dle jeho slov lékař sepíše zprávu. Zbývá už jen, aby domluvený svědek podal výpověď o dramatické nehodě s jednoznačným zaviněním druhé strany, a přeshraniční soudní přestřelka může začít. Někdy dokonce i bez kontaktu na viníka – stačí jeho registrační číslo (SPZ).

Předcházet nepříjemným koncům těchto situací vám samozřejmě pomůže cestovní pojištění, které zahrnuje také odpovědností pojistku. Pro prevenci soudních tahanic je ale neméně důležitá pohotová reakce na místě.

Jak postupovat, zaviníte-li lyžařskou nehodu?

1.     Pokud vám to zdraví dovolí, jakoukoli nehodu, kterou způsobíte v zahraničí, se pokuste co nejlépe zdokumentovat. Následky události vyfoťte.

2.     Snažte se získat kontaktní údaje na svědky, v ideálním případě i jejich písemné stanovisko.

3.     Lyžařskou nehodu ohlaste přímo ze sjezdovky místní policii nebo horské službě a požadujte o tomto hlášení písemné potvrzení.

4.     Záznam o průběhu nehody od Vás bude chtít policie podepsat. Jestliže některým pasážím nerozumíte, připište k textu poznámku, klidně v češtině: „Textu nerozumím, podepisuji s výhradou,“ případně doplňte i váš popis situace.

5.     Kopii hlášení, včetně veškeré zdravotní dokumentace od zahraničních lékařů, odevzdejte po příjezdu domů asistenční službě vaší pojišťovny.

A pro případ, že se zraníte i vy sami, se raději naučte ještě jedno pravidlo navíc. Abyste zajistili, že vyplacení pojistného plnění proběhne hladce, pamatujte si, že čím dříve kontaktujete asistenční službu vaší pojišťovny, tím lépe. Doporučí vám nejbližší smluvní zdravotnické zařízení, které odvádí kvalitní služby, a v případě potřeby vás do něj i dopraví.

Cestovní pojištění do všech koutů světa Vám rádi doporučíme a zajistíme. Máme dlouholeté zkušenosti :-)

Další informace najdete ZDE.

 

Pohodové a bezpečné lyžování Vám za celý ASSIST tým

přeje Roman Klihavec

ASSIST – your way s.r.o., cestovní agentura
U Nemocnice 3064, 415 01  Teplice
IČ: 287 15 241, DIČ: CZ28715241
Telefon: 417 532 669417 532 820
Mobilní tel.: 777 277 478 nebo 777 ass ist730 158 730
E-mail: info@i-assist.cz, Internet: www.i-assist.cz
SKYPE: assist_rezervace, ICQ: 197-595-152
Facebook: www.facebook.com/ASSIST.CA
Člen Asociace českých cestovních kanceláří a agentur - AČCKA
Certifikovaná organizace - Český systém kvality služeb - ČSKS

JSME PRO VÁS: Po - Pá 08:00 - 18:00 hod.

HOT-LINE a HELP-LINE 24/7: mobilní tel: 777 277 478 (777 ass ist)