Dovolená u moře Dovolená u moře
Aktivní dovolená Aktivní dovolená
Zážitky Zážitky
Poznávání Poznávání
Napište nám

V případě, že potřebujete více informací o některém z nabízených zájezdů nebo máte zájem o destinaci, kterou jste v naší nabídce nenašli, zanechte nám na sebe kontakt a my se Vám ozveme!

Jméno a příjmení
Váš Telefon
Váš E-mail
Chci informace o

Sdílíte palubní vstupenky = cesta k problému

Aktuality
Sdílíte palubní vstupenky = cesta k problému

Sdílíte palubní vstupenky = cesta k problému

8.9.2016

Mnoho z vás to asi už někdy udělalo – seděli jste na letišti a v ruce jste třímali vstupenku do své vysněné destinace – palubní vstupenku. Neváhali jste, vzali jste váš mobilní telefon, vyfotili jste si ji – ideálně ještě s nějakým tím drinkem, který jste na letišti popíjeli a snímek zveřejnili na některé ze sociálních sítí. Expert přes letecké služby Steve Hui z iflyflat.com nyní názorně předvedl, jaké to může mít následky.

Vaše palubní vstupenka obsahuje daleko více informací, než tušíte a než může být na první pohled vůbec patrné. Pokud si myslíte, že jste světu ukázali pouze, kam za několik hodin letíte, s jakými aerolinkami a jakou cestovní třídou, pak se mýlíte. Hluboce mýlíte. Vaše palubní vstupenka totiž může poskytnout lidem informace daleko osobnějšího rázu, stejně tak jako možnost změnit či dokonce zcela zrušit vaši rezervaci.

„Jak jednoduché je získat přístup k něčím informacím? 30. srpna jsem to vyzkoušel, když jeden z pasažérů Virgin Australia letící na sdíleném letu s Delta Airlines zveřejnil na sociální síti svou palubní vstupenku. Delta zveřejňuje obrovské množství informací, tak jsem se rozhodl přesvědčit, jak je jejich systém bezpečný. Na přihlášení se do správy rezervace stačilo jméno pasažéra a číslo palubní vstupenky či kód rezervace. Vše, co jsem potřeboval, bylo na letence, takže přihlášení proběhlo rychle,” popisuje Hui.

Hui tak během vteřiny získal přístup ke všem detailům pasažéra. Viděl, nejen na jakém místě bude sedět a kolik má u aerolinek nalétáno, ale také celý jeho letový itinerář včetně budoucích letů. Stejně tak viděl, kolik za letenku zaplatil a poslední čtyři čísla platební karty, kterou použil. Znepokojující je, že to stále není to nejhorší. Kdyby někdo chtěl, mohl by mu změnit sedadla a změnit či dokonce zrušit celou rezervaci.

Celý článek se přečtete ZDE - jkyNovinky