Dovolená u moře Dovolená u moře
Aktivní dovolená Aktivní dovolená
Zážitky Zážitky
Poznávání Poznávání
Napište nám

V případě, že potřebujete více informací o některém z nabízených zájezdů nebo máte zájem o destinaci, kterou jste v naší nabídce nenašli, zanechte nám na sebe kontakt a my se Vám ozveme!

Jméno a příjmení
Váš Telefon
Váš E-mail
Chci informace o

TIP jak si vybrat lyžařský zájezd

Aktuality
TIP jak si vybrat lyžařský zájezd

TIP jak si vybrat lyžařský zájezd

6.9.2016

Zatím si užíváme letní teploty, ale mnozí již myslí na nákup lyžařských zájezdů. A zcela oprávněně – první nabídky jsou připraveny, zatím je z čeho vybírat a argumentem jsou i nízké ceny za včasný nákup. Pokud váháte s výběrem či destinací, čtěte naše rady…

Lyžování v Alpách i na Slovensku

V Itálii najdete kvalitní a dobře strukturovanou síť přepravních zařízení s celou řadou nejmodernějších často sedačkových lanovek. Samozřejmostí je umělé zasněžování, široké upravené sjezdové tratě a přehledné značení. Přestože lyžařská střediska nejsou tak často vzájemně propojena, určitě nebudete celé dny jezdit po stejných sjezdovkách. Výhodou je i relativně snadná a časová dostupnost Itálie z ČR, tedy i nižší finanční náklady na dopravu – a navíc – většinu cesty pojedete po kvalitních dálnicích.

Rakousko nabízí nespočet různě velkých i rozlehlých středisek. Při výběru oblasti  popřemýšlejte, zda se chcete potkávat s davy lyžařů v nejznámějších střediscích, nebo máte v plánu poznat ta menší, avšak stejně komfortní. Je dobré zvážit i to, kolik chcete za svou zimní dovolenou dát peněz. Střediska se liší často cenami v řádech desítek eur. Zjistěte si také, jak daleko je od vašeho ubytování sjezdovka, zda je v ceně skibus a kde všude platí skipas a zda je vázán na konkrétní osobu, což bývá stvrzeno vaší fotografií. V mnoha střediscích si užijete i tzv. lyžařské houpačky – spojení dvou či více vrcholů lanovkami navazujícími v obou směrech. Myslete také na to, zda skutečně vydržíte lyžovat či jezdit na snowboardu celý den.

Střediska nabízejí kromě celodenních permanentek rovněž jízdné od určité hodiny, např. od jedenácté, kdy může cena permanentky klesnout i o deset eur. Existují nejrůznější slevy, např. skupinové, seniorské, dětské (většinou do 15 let), někde lyžuje levněji i mládež do 18 let nebo děti do šesti let zcela zdarma. Cena skipasu na více dní bývá výhodnější nežli součet cen několika jednodenních permanentek a výhodnější jsou i mimosezónní tarify.

Francouzská střediska jsou díky svým nadmořským výškám v provozu po většinu roku, některá nabízejí dokonce celoroční lyžování na ledovcích. Mnoho středisek poskytuje rozšíření skipasů na více oblastí. Většina ubytovacích kapacit je blízko sjezdovek. Navíc zdejší lyžařské svahy a terény patří k absolutní špičce, a to nejen v evropském, ale i celosvětovém měřítku. Na své si tak ve Francii přijdou všichni – ať se jedná o pokročilé lyžaře, úplné začátečníky, rodiny s dětmi, snowboardisty, nebo o vyznavače freeridového lyžování.

Skvělou volbou pro všechny, kteří si chtějí dobře užít zimních sportů a využít kvalitního servisu a přitom nechtějí vážit cestu do Alp, je Slovensko. Mezi nejkvalitnější a nejnavštěvovanější lokalitu patří Štrbské pleso, lázeňské městečko Tatranská Lomnica a Jasná-Chopok.

Vysvětlení užitečných pojmů a typů apartmánů si můžete přečíst v celém článku na www.novinky.cz.

Určitě doporučujeme uzavřít cestovní pojištění, které Vám za zvýhodněných podmínek rádi připravíme - informace k cestovnímu pojištění ZDE.

Lyžařské zájezdy s nabídkou first minute najdete ZDE nebo se na nás přímo obraťte s Vaším přáním a my Vám vyhledáme ty nejlepší nabídky.