Dovolená u moře Dovolená u moře
Aktivní dovolená Aktivní dovolená
Zážitky Zážitky
Poznávání Poznávání
Napište nám

V případě, že potřebujete více informací o některém z nabízených zájezdů nebo máte zájem o destinaci, kterou jste v naší nabídce nenašli, zanechte nám na sebe kontakt a my se Vám ozveme!

Jméno a příjmení
Váš Telefon
Váš E-mail
Chci informace o

Stubaiský ledovec bude mít od října novou designovou lanovku za 1,5 miliardy korun

Aktuality
Stubaiský ledovec bude mít od října novou designovou lanovku za 1,5 miliardy korun

Stubaiský ledovec bude mít od října novou designovou lanovku za 1,5 miliardy korun

29.8.2016

Lanovka 3S Eisgratbahn je jednoznačně nejzajímavější technologickou novinkou, která letos v zimě bude čekat na návštěvníky rakouských hor. Kabinky navrhla designérská společnost Pininfarina a výrobcem celého systému je světoznámý výrobce lanovek Leitner, který sídlí v italském Jižním Tyrolsku. Lanovka bude měřit celkem 4,7 kilometru a bude extrémně efektivní co do převozu lidí.

Parametry jsou působivé. Spodní a prostřední stanici lanovky bude dělit přibližně 2400 metrů a prostřední s vrchní stanicí dalších 2300 metrů. Bez diskuzí půjde o nejdelší tříkabelovou lanovku v Alpách, která vyveze za hodinu na 3000 pasažérů. Není tak divu, že místní věří, že jim nová lanovka vyřeší fronty u lanovek a eliminuje nadbytečné čekání.

Lanovka začíná v 1697 metrech nad mořem a během cesty zdolává převýšení zhruba 1200 metrů. Pojede rychlostí 25 kilometrů za hodinu a cesta bude trvat asi 11 minut.

Výstavba lanového systému měla stát více než 60 miliónů euro, což je v přepočtu více než 1,6 miliardy korun. V každé z kabin bude místo pro 24 osob na sezení a osm osob na stání.

Lanový systém bude slavnostně spuštěn 22. října.

Další informace a vizualizace ZDE.

Více na Novinky.cz