Dovolená u moře Dovolená u moře
Aktivní dovolená Aktivní dovolená
Zážitky Zážitky
Poznávání Poznávání
Napište nám

V případě, že potřebujete více informací o některém z nabízených zájezdů nebo máte zájem o destinaci, kterou jste v naší nabídce nenašli, zanechte nám na sebe kontakt a my se Vám ozveme!

Jméno a příjmení
Váš Telefon
Váš E-mail
Chci informace o

Booking.com - rezervace kartou je velký hazard

Aktuality
Booking.com - rezervace kartou je velký hazard

Booking.com - rezervace kartou je velký hazard

21.8.2016

Víte, že booking.com dává hotelům číslo vaší kreditky v plaintextu (prostý textu bez zabezpečení)?
A včem je problém? V tom, že booking v některých případech posílá údaje o vaší kartě hotelu v plaintextu, jako nezašifrovaný text, např. faxem nebo e-mailem. Nejčastěji jsou potom tyto informace volně k dispozici na recepci a kdokoliv projde okolo si je může libovolně opsat a použít.
Mluvčí Raiffeisenbank Petra Kopecká přiznává, že zneužití karet na internetu, která souvisí s předchozím použitím karty k platbě v cestovním ruchu včetně ubytovacích zařízení, eviduje banka již delší dobu.
Pro platby za letenky, ubytování, pronájem auta apod., proto doporučujeme používat kreditní kartu spojenou s účtem, kde máte minimum prostředků nebo se obraťte na nás. S podobnými platbami máme bohaté zkušenosti a můžeme vás ochránit.
Booking na dotaz ohledně zabezpečení informací o kartě svých zákazníků zodpověděl pouze obecně s tím, že většina rezervací je posílána elektronicky a v případě, že jdou faxem, ne na daném hotelu, aby s nimi zacházel obezřetně.

Odkaz na rezervace booking.com ZDE.

Přejeme Vám bezproblémové nákupy a rádi pomůžeme s výběrem nebo dotazy - kontakty ZDE.

Za celý ASSIST tým Roman Klihavec