Dovolená u moře Dovolená u moře
Aktivní dovolená Aktivní dovolená
Zážitky Zážitky
Poznávání Poznávání
Napište nám

V případě, že potřebujete více informací o některém z nabízených zájezdů nebo máte zájem o destinaci, kterou jste v naší nabídce nenašli, zanechte nám na sebe kontakt a my se Vám ozveme!

Jméno a příjmení
Váš Telefon
Váš E-mail
Chci informace o

Aktuální informace k cestám do Turecka

Aktuality
Aktuální informace k cestám do Turecka

Aktuální informace k cestám do Turecka

5.8.2016

Ministerstvo zahraničí zmírnilo varování pro cesty do tureckých měst Ankary a Istanbulu, stále však platí výzva k obezřetnosti.

V průběhu výjimečného stavu, který stále v zemi platí MZV ČR českým občanům doporučuje:

- Necestovat vůbec do jihovýchodní oblasti Turecka (v rámci tureckých hranic východně a jižně od pomyslné linie tvořené městy Osmaniye, Elazig, Erzurum, Kars). Zvážit nutnost cestování do Ankary, kam doporučujeme cestovat pouze v odůvodněných případech (například pracovní/obchodní cesty, studium). Při návštěvě Istanbulu dodržovat zvýšenou obezřetnost při pohybu ve městě i s ohledem na pokračující demonstrace.

- Při cestování a pobytu ve všech oblastech Turecka dbát maximální opatrnosti, zdržovat se pokud možno v prostorách hotelového komplexu a zásadně se vyhýbat všem shromážděním osob.

V souvislosti s trváním výjimečného stavu je třeba zachovávat obezřetnost a zejména dbát pokynů tureckých orgánů, být v kontaktu s cestovní kanceláří, která cestu zařizuje, a pravidelně sledovat média a jiné informační zdroje. Informujte také svou rodinu/své blízké o místě svého pobytu.

MZV ČR připomíná občanům nutnost mít při sobě bez výjimky vždy platný cestovní pas.

Pro aktuální informace dále doporučujeme sledovat webové stránky www.mzv.cz.

MZV ČR doporučuje všem cestovatelům registraci v systému DROZD (https://drozd.mzv.cz).