Dovolená u moře Dovolená u moře
Aktivní dovolená Aktivní dovolená
Zážitky Zážitky
Poznávání Poznávání
Napište nám

V případě, že potřebujete více informací o některém z nabízených zájezdů nebo máte zájem o destinaci, kterou jste v naší nabídce nenašli, zanechte nám na sebe kontakt a my se Vám ozveme!

Jméno a příjmení
Váš Telefon
Váš E-mail
Chci informace o

Cestu k Jadranu zbrzdí prázdniny v Bavorsku a návštěva Putina ve Slovinsku

Aktuality
Cestu k Jadranu zbrzdí prázdniny v Bavorsku a návštěva Putina ve Slovinsku

Cestu k Jadranu zbrzdí prázdniny v Bavorsku a návštěva Putina ve Slovinsku

26.7.2016

Řidiči, kteří míří do Chorvatska, se musí o tomto víkendu připravit na dopravní zácpy a kolony, varují autokluby. Začínají totiž prázdniny v nejlidnatějších spolkových zemích, a to Bavorsku a Bádensku-Württembersku, a cestu k Jaderskému moři zkomplikuje uzavření dálničního tunelu Karavanky kvůli návštěvě ruského prezidenta Vladimira Putina ve Slovinsku.

„Série uzavírek a komplikací přichází v ten nejnevhodnější možný prázdninový čas, který může být. Začínají totiž velké letní prázdniny v nejlidnatějších spolkových zemích Německa (Bavorsko, Bádensko-Württembersko). K tomu se přidává druhá vlna dovolených z Nizozemska a také dalších spolkových zemí Německa (např. Berlín, Hamburk, Brandenburg),“ píše český automotoklub ÚAMK na svých stránkách.

S uzavírkami tunelu Karavanky je třeba počítat od 09:00 do 18:00 hod. středoevropského letního času. Přesný rozpis však bude souviset s Putinovým programem, a není proto znám.

Omezení se vedle dálnice A2 mezi Lublaní a hraničním tunelem Karavanky bude týkat i silnic mezi Jesenicí, Krajnskou Gorou a průsmykem Vršič na severozápadě Slovinska.

Automotoklub navrhuje dvě objízdné trasy, první přes Itálii – od Villachu po dálnicích A2 a A23 na Udine a následně po dálnici A4 do Trieste a na hraniční přechod mezi Slovinskem a Chorvatskem. Cena nákladů bude však kvůli mýtnému v Itálii vyšší.

Druhou alternativou je trasa z Villachu na Graz, Maribor a Záhřeb. Předpokládá se, že cesta bude ale extrémně přeplněná řidiči cestujícími na jih Chorvatska a mohla by zcela zkolabovat.

Celý článek si přečtete ZDE.