Dovolená u moře Dovolená u moře
Aktivní dovolená Aktivní dovolená
Zážitky Zážitky
Poznávání Poznávání
Napište nám

V případě, že potřebujete více informací o některém z nabízených zájezdů nebo máte zájem o destinaci, kterou jste v naší nabídce nenašli, zanechte nám na sebe kontakt a my se Vám ozveme!

Jméno a příjmení
Váš Telefon
Váš E-mail
Chci informace o

Jak se vyhnout slovinské dálnici 2016

Aktuality
Jak se vyhnout slovinské dálnici 2016

Jak se vyhnout slovinské dálnici 2016

10.6.2016

Aktuální popis objížďky podél dálnice a přes Muerck – jenom 20-40 min navíc a 12 km

Klasická česká dovolená - autem do Chorvatska.
Každoročně za mořem do Chorvatska jezdí statisíce Čechů a většina z nich absolvuje cestu autem. Existují tři základní varianty jak cestu absolvovat. Trasa oblíbené hlavně rekreanty ze severní Moravy a Slezska je přes Slovensko a Maďarsko. Když tuto variantu tedy vynecháme zůstávají nám dvě hlavní trasy – klasická přes D1 na Jihlavu a Brno nebo tzv. alpská přes České Budějovice a Linec. Obě dvě směrují do Chorvatska přes Rakousko a Slovinsko.
V Rakousku se obecně doporučuje využít dálnice a koupit si dálniční známku - zakoupíte i u nás (informace ZDE).
Ceny rakouských dálničních známek se oproti roku 2015 příliš nezměnily. Aktuálně stojí 10-denní známka pro osobní vozidlo do 3,5t 257 Kč. Většinou ji rekreanti stihnou využít taky na cestu zpátky, takže se určitě vyplatí.
Jiná situace je u slovinské dálniční známky. Pro přejezd do Chorvatska standardně využijete cca 45 km dálnice, cena za dálniční známku je 15 EUR, kolem 410 Kč.  Známka platí jenom 7 dní, tzn. na cestu zpátky bude většina rekreantů potřebovat další známku. Koupit měsíční známku se taky moc nevyplatí – její cena je stejná jako cena dvou známek na 7 dní, tedy 30 EUR, cca 820 Kč.

 Mapa objížďky - již v Rakousku sjeďte na výjezdu 226, dále směr Mureck, Lenart, Ptuj a zpět na dálnici - podrobné video najdete na STREAMu ZDE.

Cesta do Chorvatska 2016. Čeká nás velké silniční trápení - redaktoři iDNES projeli trasy a podrobné informace najdete ZDE.