Dovolená u moře Dovolená u moře
Aktivní dovolená Aktivní dovolená
Zážitky Zážitky
Poznávání Poznávání
Napište nám

V případě, že potřebujete více informací o některém z nabízených zájezdů nebo máte zájem o destinaci, kterou jste v naší nabídce nenašli, zanechte nám na sebe kontakt a my se Vám ozveme!

Jméno a příjmení
Váš Telefon
Váš E-mail
Chci informace o

Bezpečnost na plážích v jižní Evropě

Aktuality
Bezpečnost na plážích v jižní Evropě

Bezpečnost na plážích v jižní Evropě

21.4.2016

v souvislosti se zveřejněním znepokojujícího článku „Islámský stát udeří na plážích v jižní Evropě, varuje podle Bildu italská rozvědka“, který byl uveden na webu Novinky.cz dne 19. 4. 2016 a který vychází ze zprávy německého bulvárního deníku Bild, sdělujeme, že informace uvedené v článku odkazují na nejmenované zdroje, nejedná se o informaci podloženou důkazy, což potvrzuje i aktualizace článku tentýž den, kdy italská tajná služba uvedené informace popřela.

Po zveřejnění článku se AČCKA obrátila na Ministerstvo zahraničních věcí ČR, ředitelku odboru konzulárních činností JUDr. Markétu Meissnerovou, která nám sdělila následující:

Není bohužel v silách ani možnostech MZV zabránit podobným informacím, které se objevují v médiích a jejichž obsah je víceméně ve spekulativní rovině. MZV standardně publikuje doporučení a varování pro české občany na základě potenciálních hrozeb a posouzení rizik, která se vyhodnocují komplexně podle informací od českých zpravodajských služeb ve spolupráci s dalšími zeměmi a jejich zpravodajskými zdroji, dále konzultujeme případná doporučení a varování se zeměmi Visegrádu a postupujeme ve vzájemné shodě, pokud jde o publikování podmínek cestování. Reflektujeme rovněž podněty příslušného velvyslanectví ČR, jehož pracovníci vyhodnocují rizika přímo na místě a zasílají autentické aktuální informace. Jejich návrhy poté posuzují příslušné odbory MZV (konzulární a teritoriální) a následně jsou tyto informace publikovány. Je zřejmé, že si tento proces vyžádá více času, avšak spolehlivost a ověřitelnost těchto informací MZV může garantovat. I přesto informace z Bildu nebereme na lehkou váhu a dostupnými prostředky je prověřujeme. Na základě aktuálního vyhodnocení zatím nedisponujeme konkrétními indiciemi, které by prokazovaly, že teroristé udeří na plážích, a to navíc uvedeným způsobem. Samozřejmě s přihlédnutím ke všeobecné bezpečnostní situaci, která v Evropě panuje, se nedá útok vyloučit na jakémkoliv místě. Veřejnost nabádáme ke zvýšené opatrnosti zejména v místech s větší koncentrací osob.

Ani britské ministerstvo zahraničních věcí v této souvislosti nezveřejnilo žádné varování obsahující informace uvedené v článku o údajných plánovaných útocích na plážích. Například v případě Itálie informuje o obecné hrozbě terorismu a ve svém varování turistům doporučuje dbát pokynů místních bezpečnostních složek.

 

Sledujte naše aktuality, facebook nebo si nastavte zasílání novinek na www.i-assist.cz v levo dole a budete stále v obraze.

Rádi Vám pomůžeme s výběrem Vaší vysněné dovolené, poradíme kam a kdy za nejvýhodnějších podmínek :-)

 

Přeji krásný den a těšíme se na Vás

Roman Klihavec a celý tým ASSIST