Dovolená u moře Dovolená u moře
Aktivní dovolená Aktivní dovolená
Zážitky Zážitky
Poznávání Poznávání
Napište nám

V případě, že potřebujete více informací o některém z nabízených zájezdů nebo máte zájem o destinaci, kterou jste v naší nabídce nenašli, zanechte nám na sebe kontakt a my se Vám ozveme!

Jméno a příjmení
Váš Telefon
Váš E-mail
Chci informace o

Ostrov KOS - aktuální informace

Aktuality
Ostrov KOS - aktuální informace

Ostrov KOS - aktuální informace

23.3.2016

Vyjádření ředitele partnerské cestovní kanceláře NOSTALGIA TRAVEL pana Costase Kougioumtzoglouse 
ze dne 23. března 2016

 

 
DŮLEŽITÉ SDĚLENÍ - ŘECKO, OSTROV KOS: SOUČASNÁ SITUACE
 
 
 
Po událostech minulého léta 2015, kdy byla pověst Kosu značně poškozena vlivem neustálého tlaku hromadných sdělovacích prostředků a jejich nadsazených informací ve spojení s přívalem uprchlíků a imigrantů, kteří směřovali z tureckého pobřeží směrem na řecké ostrovy, cítíme se povinováni informovat naše vážené partnery o aktuální situaci na ostrově. V současnosti je stav naprosto nesrovnatelný s událostmi loňského léta a uprchlíci se na Kosu téměř vůbec nevyskytují.

Za tento stav vděčíme především:
  • Nedávné dohodě mezi Evropským společenstvím a tureckými úřady, které jsou tímto oficiálně zavázány neumožňovat převod uprchlíků/imigrantů na řecké ostrovy
  • Vojenským plavidlům NATO, které střeží vody mezi Kosem a bodrumským pobřežím a znemožňují podezřelým lodím dosáhnout Kosu. Pokud se tato plavidla přesto pokusí plavit dál, jsou vrácena zpět. Tato situace se však doposud nevztahuje na ostrov Lesbos, proto je možné, že se doslechnete o uprchlících/imigrantech mířících k jejich břehům. Jak však již bylo zmíněno, na Kosu se uprchlíci téměř vůbec nevyskytují.
  • Takzvanému ‚Hot Spot‘ kampu, který je připraven ve středu Kosu nedaleko vesnice Pyli ovšem ve velké vzdálenosti od hlavní cesty. Nyní je zde stráženo necelých 50 lidí, kteří mají být ještě dnes nebo zítra převezeni na pevninu.
  • Skutečnosti, že potenciální ilegální imigranti jsou převážně odrazeni těmito fakty, stejně jako uzavřením hranic několika evropských zemí.
Místní správa se po několika jednáních, včetně toho minulý pátek, rozhodla zesílit snahu o obnovení pověsti ostrova Kos pomocí rozličných kroků včetně oficiálních prohlášení na internetových portálech, či pozváním zástupců sdělovacích prostředků k návštěvě ostrova atd. – to vše za účelem uvést na pravou míru pověsti o situaci na Kosu.

Jestliže máte k dispozici seznam sdělovacích prostředků, které stále doposud vysílají přehnaně nadsazené "zprávy" týkající se Kosu, můžete nám je zaslat; zajistíme, aby jejich zástupci byli pozváni rovněž.
 
Mohu Vás osobně ujistit a zaručit, že Kos má tuto neblahou zkušenost již za sebou!

Velmi Vám děkuji za poskytnutí této informace – jež je zcela zásadní pro cestovní ruch na Kosu – široké veřejnosti, Vašim klientům, sdělovacím prostředkům ve Vaší zemi a komukoliv, koho by to zajímalo.

S přátelským pozdravem a přáním všeho nejlepšího,
NOSTALGIA TRAVEL
Costas Kougioumtzoglou