Dovolená u moře Dovolená u moře
Aktivní dovolená Aktivní dovolená
Zážitky Zážitky
Poznávání Poznávání
Napište nám

V případě, že potřebujete více informací o některém z nabízených zájezdů nebo máte zájem o destinaci, kterou jste v naší nabídce nenašli, zanechte nám na sebe kontakt a my se Vám ozveme!

Jméno a příjmení
Váš Telefon
Váš E-mail
Chci informace o

Aktuální bezpečnost v Maďarsku

Aktuality
Aktuální bezpečnost v Maďarsku

Aktuální bezpečnost v Maďarsku

16.9.2015

S ohledem na aktuální situaci v Maďarsku a s nárůstem dotazů klientů, Vám zasíláme aktuální informace:

 

Maďarsko je bezpečnou destinací

Mezinárodní média přinášejí v poslední době zprávy o alarmující situaci v souvislosti s migranty, kteří cestují na Západ a nemohou odcestovat z Budapešti kvůli Maďarskem dodržovaným směrnicím EU. Maďarská policie, která má povinnost dodržovat zákony EU, dává pokyny v rámci jasně vymezeného právního rámce týkajícího se tisíců migrantů, kteří vstoupili na území EU nelegálně, bez víza nebo jiných cestovních dokladů. Navzdory přílivu migrantů, zůstává osobní bezpečnost a bezpečnost majetku v Maďarsku stejně vysokou hodnotou jako tomu bylo kdykoli v posledních letech. Maďarsko je tedy stejně bezpečnou turistickou destinací jako před rokem.

 

Náhlý nárůst závažnosti problematiky migrace - jež má nepředvídatelné důsledky pro celou Evropu – je v centru zájmu jak s ohledem na veřejnost v Maďarsku, tak v mezinárodním měřítku. Přítomnost migrantů v Budapešti je směrována do několika jasně vymezených míst, především v bezprostřední blízkosti vlakového nádraží Keleti a Déli.

 

Určené tranzitní zóny nemají vliv na turisty, protože se nacházejí daleko od obvyklých turistických tras a nezpůsobují proto žádné problémy v přístupu k pamětihodnostem města. Stejně tak přítomnost migrantů neovlivňuje každodenní život obyvatel města v tak dramatickém měřítku, jak vyplývá z titulků nebo fotografií  mezinárodních médií.

 

Nejvíce prodávaná letoviska na západě Maďarska – Sárvár, Bükfürdö, Zalakaros jsou bezpečná, v místě máme celoročně delegátky, které zde trvale žijí a které by nás v případě jakýchkoliv problémů informovaly. Klienti proto nemusí mít obavy, v dané oblasti je klid.

Oblasti na jihu a východě Maďarska jsou na zvážení klientů.

Velmi oblíbený hotel Aquaworld Resort v Budapešti leží stranou od centra města, takže zde také žádné obavy nehrozí. Je na uvážení klientů, zda navštívit centrum, ale v současné době toto příliš nedoporučujeme.

 

Upozorňujeme na zavedení kontrol na hranicích a s tím spojené zdržení na cestě do nebo z daného letoviska.

 

V souladu s dlouholetou tradicí jsou Maďaři stále lidé pohostinní, s přátelským vztahem k hostům, projevujícím empatii a vstřícnost.

 

 Info: CK Hungariatour