Dovolená u moře Dovolená u moře
Aktivní dovolená Aktivní dovolená
Zážitky Zážitky
Poznávání Poznávání
Napište nám

V případě, že potřebujete více informací o některém z nabízených zájezdů nebo máte zájem o destinaci, kterou jste v naší nabídce nenašli, zanechte nám na sebe kontakt a my se Vám ozveme!

Jméno a příjmení
Váš Telefon
Váš E-mail
Chci informace o

Aktuální situace v Řecku

Aktuality
Aktuální situace v Řecku

Aktuální situace v Řecku

16.7.2015

na základě zprávy evropské asociace ECTAA, jejímž jsme členem, sdělujeme, že na evropském summitu (12. - 13. července 2015) došlo k dohodě a byla zahájena jednání o programu podpory Řecka v rámci Evropského stabilizačního mechanismu (ESM), jehož součástí budou přísné ekonomické podmínky pro Řecko.

Řecký parlament včera hlasoval ve prospěch hospodářských opatření, která jsou požadována k pokračování záchranného balíčku ve výši 86 mld. EUR. Schválená ekonomická opatření mimo jiné obsahují změny sazeb DPH, které se vztahují i na služby cestovního ruchu:

  • Základní sazba DPH ve výši 23 % pro restaurace a stravování (v současné době 13 %)
  • Snížená sazba DPH ve výši 13 % pro hotely (aktuálně 6,5 %)
  • Zrušení slevy DPH ve výši 30 %, platné pro ostrovy v Egejském moři, počínaje nejoblíbenějšími turistickými destinacemi (Mykonos, Santorini, Rhodos a Kos) a konče ostatními ostrovy do konce roku 2016.
  • Zavedení nových sazeb DPH pro řecké hotely a zrušení slev na dani pro ostrovy je očekáváno od 1. října 2015. - ECTAA tuto informaci ještě potvrdí.

Nadále se předpokládá uzavření řeckých bank do 16. července 2015. Cestující nebyli dosavadní krizí v Řecku nijak dotčeni, pouze jim bylo doporučeno vzít si s sebou na dovolenou dostatek hotovosti a potřebných léků.

V případě Vašich dotazů jsme k dispozici.